--}}

Raket

Genellikle tahtadan, hafif metalden ya da sentetik iplikten oval bir çerçevesi olan ve üzerine bağırsak ya da sentetik iplikten bir kiriş geçirilmiş, tenis, badminton ve squash oynamakta kullanılan saplı araç.

" target="_blank"> raketi ve topu] Genellikle tahtadan, hafif metalden ya da sentetik iplikten oval bir çerçevesi olan ve üzerine bağırsak ya da sentetik iplikten bir kiriş geçirilmiş, tenis, badminton ve duvar tenisi (skuaş) oynamakta kullanılan saplı araç. Genel bilgi Tenis raketi 1975'ten başlayarak çerçevenin genişletilmesiyle büyük bir değişikliğe uğradı. Vuruşların hızını artıran (daha uzun tellerin daha büyük bir esneklik sağlaması) ve kafesli alanın genişlemesini sağlayan, böylece topun çarpmasıyla meydana gelen titreşimleri azaltan da büyük ve orta çerçevelerin ortaya çıkmasıdır. } }

Diğer anlamları

Raket

Masa tenisi, tenis vb. oyunlarda topa vurmak için kullanılan, oval tahta bir kasnağa gerilmiş bir ağla veya lastikle kaplanmış saplı araç, vuraç.

Raket

Türkçe Raket kelimesinin İngilizce karşılığı.
[Råket] n. racket, battledore, rocket, missile, racquet n. racket, racquet, bat

Raket

Flemenkçe Raket kelimesinin İngilizce karşılığı.
n. racket, battledore, rocket, missile, racquet

Raket

Flemenkçe Raket kelimesinin Fransızca karşılığı.
1. (aëronautiek) fusée (f) 2. (militair) missile (m)

Raket

masatopu, alantopu gibi oyunlarda topa vurmak için kullanılan, oval tahta bir kasnağa gerilmiş bir ağı olan, uzunca saplı araç, vuraç.

Raket

Türkçe Raket kelimesinin Fransızca karşılığı.
raquette [la]

Raket

Türkçe Raket kelimesinin Almanca karşılığı.
n. Tamburin

Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.

Raket
Raket