Rama Coomaraswamy

Kısaca: Ünlü perennialist yazar Ananda Coomaraswamy`nin oğlu. İlk eğitimini Hindistan`ta ortodoks Hindu eğitimi içinde tamamladı, daha sonra Amerika, Kanada ve İngiltere`de öğrenimine devam etti. Harvard Üniversitesinde Jeoloji eğitimi aldıktan sonra Tıp Fakültesine gitti ve 1959 yılında mezun oldu. Albert Einstein Tıp Fakültesinde Cerrahi dalında doçentlik pozisyonunda bulunmakta ve Stamford Hastanesinde çalışmıştır. Kalp rahatsızlıkları sebebiyle cerrahilik pratiğini ya ...devamı ☟

Ünlü perennialist yazar Ananda Coomaraswamy`nin oğlu. İlk eğitimini Hindistan`ta ortodoks Hindu eğitimi içinde tamamladı, daha sonra Amerika, Kanada ve İngiltere`de öğrenimine devam etti. Harvard Üniversitesinde Jeoloji eğitimi aldıktan sonra Tıp Fakültesine gitti ve 1959 yılında mezun oldu. Albert Einstein Tıp Fakültesinde Cerrahi dalında doçentlik pozisyonunda bulunmakta ve Stamford Hastanesinde çalışmıştır. Kalp rahatsızlıkları sebebiyle cerrahilik pratiğini yapmayıp Psikiyatri alanında çalışmaya başlamıştır.

Babası Ananda Coomaraswamy`nin değil annesinin dinini seçip Katolik olan Rama Coomaraswamy`nin Hristiyan geleneğiyle ilgili eserleri bulunmaktadır.

KaynakMakalelerGöz AtLinklerKaynaklar

Vikipedi

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.