Ratatouille (film)

Bu Filmde Fare Remi ve fare ailesinin yaşadığı olaylar anlatılıyor.Hayal gücüne mağruz kalan şef Guasteu hayranı Remi, yeryüzüne çıkıyor ve kendisini Şef "Gusteau`s" restoranının önünde buluyor.Bu restorana giriyor ve çöpçu çocuk Linguini`nin yanlışlıkla karman çorman ettiği çorbayı düzeltiyor ve çocuk onu farkedince kaçıyor.Çocuk peşinden koşuyor ancak onu yakalayamıyor.Fare çocuğa yardım etmeye karar veriyor ve serüven başlıyor. ...

Ratatouille (Film) hakkında bilgiler

Bu Filmde Fare Remi ve fare ailesinin yaşadığı olaylar anlatılıyor.Hayal gücüne mağruz kalan şef Guasteu hayranı Remi, yeryüzüne çıkıyor ve kendisini Şef "Gusteau`s" restoranının önünde buluyor.Bu restorana giriyor ve çöpçu çocuk Linguini`nin yanlışlıkla karman çorman ettiği çorbayı düzeltiyor ve çocuk onu farkedince kaçıyor.Çocuk peşinden koşuyor ancak onu yakalayamıyor.Fare çocuğa yardım etmeye karar veriyor ve serüven başlıyor. film-taslakİlgili Konu Başlıkları Tümü

Ratatouille

Ratatouille (Fransızca: /ʁatatuj/, Ratatuy) Pixar tarafımdan yapılan ve Walt Disney Pictures tarafından dağıtılan, 2007 yılı, 3D bilgisayar animasyon filmidir. Brad Bird'in 2005'de Jan Pinkava'den aldığı Ratatouille filmi, Pixar'ın sekizinci filmidir.

En İyi Animasyon Film Altın Küre Ödülü

En İyi Animasyon Film Altın Küre Ödülü ilk kez 2007 yılında 64. Altın Küre Ödülleri kapsamında verilmiştir.

En İyi Film Müziği Akademi Ödülü

En İyi Film Müziği Akademi Ödülü 1934 yılından beri dağıtılmaktadır.

65. Altın Küre Ödülleri

65. Altın Küre Ödülleri, 2008 yılında Hollywood Foreign Press Association (Hollywood Yabancı Basın Birliği) tarafından sinema ve televizyon dallarında dağıtılan ödüllerdir. Sinema dalında ödül dağıtılan 14 kategori, Televizyon dalında 11 kategori vardır.

Brad Bird

Phillip Bradley "Brad" Bird (d. 11 Eylül 1957 Kalispell, Montana) iki kez Akademi Ödülü sahibi ABD'li sinema yönetmeni, animatör, yapımcıdır.

En İyi Ses Kurgusu Akademi Ödülü

En İyi Ses Efekti (1963–1967, 1975), Ses Efekt Kurgusu (1977, 1981–1999) ve Ses Kurgusu (1979, 2000–günümüz) alanında Akademi Ödülü ve adaylığı kazanmış filmler sıralanmaktadır. En İyi Ses Miksajı alanındaki liste için En İyi Ses Miksajı Akademi Ödüllerine bakınız.