Ray Manzarek

Kısaca: Raymond Daniel Manczarek, 12 Şubat 1939`da Chicago, Illinois`da dünyaya gelen prodüktör, yönetmen, yazar, şair ve en önemlisi efsane Rock grubu The Doors`un klavyecisidir. The Doors`a katıldıktan sonra soyadını Manzarek olarak değiştirmiş, "c" harfini soyadından atmıştır. ...devamı ☟

Raymond Daniel Manczarek, 12 Şubat 1939`da Chicago, Illinois`da dünyaya gelen prodüktör, yönetmen, yazar, şair ve en önemlisi efsane Rock grubu The Doors`un klavyecisidir. The Doors`a katıldıktan sonra soyadını Manzarek olarak değiştirmiş, "c" harfini soyadından atmıştır.

Liseyi St. Rita Lisesi`nde, üniversiteyi DePaul Üniversitesi`nde okudu. DePaul`da 4 yıl Ekonomi okuduktan sonra UCLA (University of California, Los Angeles)`da Sinema bölümünü okudu. Jim Morrison ile de bu burada tanışmışlardır. Yollarını okul bittikten sonra ayırırlar, fakat Venice, Los Angeles`ta şans eseri tekrar bir araya gelirler. Jim Morrison, Ray`e o sıralar şarkı yazdığından sözeder. Ray bunları dinlemek ister ve Morrison ona Moonlight Drive şarkısının çalar. Şarkı, Ray`in hoşuna gitmiştir.

The Doors`un varlığı boyunca grupta kalmıştır. Kitapları ise şunlardır:

  • Light My Fire: My Life with The Doors (1998)
  • The Poet in Exile (2001)
  • Snake Moon (2006)


Kaynaklar

Vikipedi

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.