Redakai: Conquer The Kairu

Kısaca: Redakai: Conquer the Kairu, Fransa-Kanada ortak yapımı bir çizgi film. Yapımcı şirketleri Marathon Media ve Spin Master şirketleridir. İlk gösterimini Kanada'nın YTV kanalında 9 Temmuz 2011 tarihinde yapmıştır. Fransa'da ise Gulli ve Canal J kanallarında 22 Ekim 2011 tarihinde yayın yapmıştır. Türkiye'de ise ilk kez TNT kanalında yayın yapmıştır. ...devamı ☟

Redakai: Conquer the Kairu, Fransa-Kanada ortak yapımı bir çizgi film. Yapımcı şirketleri Marathon Media ve Spin Master şirketleridir. İlk gösterimini Kanada'nın YTV kanalında 9 Temmuz 2011 tarihinde yapmıştır. Fransa'da ise Gulli ve Canal J kanallarında 22 Ekim 2011 tarihinde yayın yapmıştır. Türkiye'de ise ilk kez TNT kanalında yayın yapmıştır.

Konu

Ky 15 yaşındadır. Büyük kairu ustalarından biri olan Conner Stax'ın oğludur. Stax takımının lideridir. Stax takımı Redakai tarafından görevlidir. Takım arkadaşları Maya ve Boomer ile dövüş sanatlarıyla uğraşır. Asıl amaçları gizemli enerji kaynaklarını bulmak ve günün birinde bir Kairu savaşcısı olup Redakai'a (Büyük Kairu Ustaları Topluluğu'na) katılmaktır. Ky ve arkadaşları, Redakai tarafından Kairu enerjilerini bulmakla görevlendirilmişlerdir. Kairu enerjisini Lokar'ın görevlendirdiği E-Teens den önce toplamak zorundadırlar. Bu E-Teens'ler 3 takımdan oluşur. Bunlar; *Radikorlar, *Battacorlar ve *İmperiazlar'dır. Kairu enerjisini x okuyucularına çekerek canavarlara dönüşebilirler. Birde, Muki vardır. Lokar, Muki' nin gezegenini yok ettiği için Muki Stax takımıyla beraber yaşar. Aslında Muki' de takımın bir üyesidir ancak onlarla göreve gitmez. Sadece bir keresinde deneme için gitmiştir. Takıma yemek yapar ancak takım onun yemeklerini pek beğenmez.

Karakterler

* Maya : Stax takımının bir üyesidir. Aralarında Lokar ve Bodai gibi kairu enerjisini hissetme gücüne bir tek o sahiptir. Lokar'ın torunudur. Sembol canavarı Infinita'dır. * Boomer : Stax takımının en kaslı üyesidir. Sembol canavarı Brostauck'dur. Ailesiyle bir çiftlikte büyümüştür. * Zane : Eskiden Usta Bodai'nin öğrencisiydi ama bir gün yasak olan Zafer Yansımasını kullanığı için manastırdan atıldı. Şu anda Radikorların lideridir. Sembol canavaru Bruticorn'dur * Techriss : Radikorların üyesidir. Oldukça güçlüdür. * Zair : Radikorların tek kız üyesidir. Her ne kadar bir E-Teen olsa da Ky'dan biraz hoşlanmaktadır. * Prenses Diarra : İmperiazların kibirli lideridir. Güzelliğine çok düşkündür. Eskiden bir kalede prensesti ama Lokar İmperiaz'ın ailesini kaçırdığı için E-Teen oldular. * Koz : İmperiaz takımının üyesidir. Her zaman Prenses Diarra'nın tararafını tutar. * Teeny : İmperiaz takımının bir üyesidir. Gözünde gece görüş gözlüğü gibi bir gozlük taşır. * Zylus : Battacorların lideridir. Ky'dan nefret eder. Lokar'a en sadık kişidir. * Rhynoh : Battacorların üyesidir. Genelde zihine dayalı saldırılar kullanır * Bash : Battacorların üyesidir. Rynoh gibi zihin saldırıları kullanmaz. Kaba kuvvet ilkesidir. * Usta Bodai : Stax takımını eğiten ustadır. * Usta Lokar : Muki'nin gezegenini yok eden karanlıklar lordudur. E-Teen'lerin ustası ve lideridir. * Connar Stax : Ky'ın babasıdır. Büyük felaketten sonra Lokar onu bulur ve buz hapsisalırısıyla ondan kurtulur. Bir Alaska'lı köylü onu bulduktan sonra onu kurtarır ama oğlu Ky'ı tehlikeye atmamak için temas kurmaz. Ama sonradan oğlu Ky, kairu şampiyonlar turnuvasını kazandıktan sonra görüşürler. * Icayon : Usta Attock'un öğencisidir. Akrepe benzeyen bir canavarı vardır. * Usta Attock : Redakai'nin üyesidir. kaval çalar. Kairu Enerjisi : Molekülleri bir araya getirerek kullanılmamış enerjinin yer değiştirmesini sağlayan ve atomaltı bir güçtür. Yaşama dair tüm şekil ve ilişkiler Kairu tarafından yönlendirilir. Bu yeteneği kazanan oyuncular yeni güç ve canavarlara sahip olurlar.

Kaynaklar

Vikipedi

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.