Richard Moore (sinematograf)

sinematograf

Sinematograf (κίνημα kínēma, hareket ve γράφειν gráphein, yazmak hareket yazıcı anlamında), Auguste ve Louis Lumière'in tasarladığı, 13 Şubat 1895'te Fransa için patentini aldıkları, görüntüleri kaydetmeye ve bir ekran üzerinde yansıtmaya yarayan aygıt.

Moore

Moore şu anlamlara gelebilir:

kinetoskop

Kinetoskop, sinema filmi göstericilerinin ilk örneklerinden biri olan aygıt. 1891'de ABD'li Thomas A. Edison ve William Dickson tarafından geliştirilmiştir.

Paul Edwards

Paul A. Edwards, Amerikan sinematograf ve TV yönetmeni.

Auguste ve Louis Lumière

Lumière kardeşler, Auguste Marie Louis Nicolas (19 Ekim 1862, Besançon, Fransa – 10 Nisan 1954, Lyon) ile Louis Jean (5 Ekim 1864, Besançon, Fransa – 6 Haziran 1948, Bandol), ilk film yapımcıları arasındadırlar. (Lumiére, Fransızca "ışık" anlamındadır.)

Thomas Moore (anlam ayrımı)

Thomas Moore şu kişileri ifade edebilir:

Trenin Demiryolu İstasyonuna Girmesi

''Trenin Demiryolu İstasyonuna Girmesi'' (Azerice: ''Qatarın dəmiryol stansiyasına daxil olması''), 1898 yılı yapımı sessiz kısa film. Azerbaycan sinemasının ilk filmlerinden biridir. Kısa filmin yönetmenliğini, yapımcılığını ve senaristliğini Azerbaycan...

Bobby Moore (anlam ayrımı)

Bobby Moore şu anlamlara gelebilir:

Balahanı Petrol Fıskiyesi

''Balahanı Petrol Fıskiyesi'' (Azerice: ''Balaxanıda neft fontanı''), 1898 yılı yapımı sessiz kısa film. Azerbaycan sinemasının ilk filmlerinden biridir. Kısa filmin yönetmenliğini, yapımcılığını ve senaristliğini Azerbaycan sinemasının öncülerinden Aleks...

Richard Moore

Richard Moore şu anlamlara gelebilir: