Rina, 2010 yılında çekilmiş olan Türk yapımı sinema filmi. Türkiye'de 9 Nisan 2010'da vizyona girmiş 11 hafta vizyonda kalmıştır, 256.131,0 TL hasılat yapmıştır.

RINA (türkçe) anlamı
1. tırpana
RINA (türkçe) ingilizcesi
1. [Rina] v. quarrel
2. argue
3. fightn. brawl
4. fight
5. quarrel
6. argument

Rina hakkında bilgiler

Rina, 2010 yılında çekilmiş olan Türk yapımı sinema filmi. Türkiye'de 9 Nisan 2010'da vizyona girmiş 11 hafta vizyonda kalmıştır, 256.131, 0 TL hasılat yapmıştır. == Konu == Bir ada hikayesi olan Rina; Ali, Ömer ve Umut adada üç yakın arkadaştır. Ali plajda çalışmaktadır ve her yaz aşık olduğu kızın gelmesini beklemektedir. Umut adada sepetçilik yapan Zehraya sırılsıklam aşıktır. Ömer'de babasıyla üzüm bağında çalışmaktadır. Bağın kendine ayrılan küçük kısımda şarap üretmek için formüller üretmektedir. Bu üç arkadaşın tek hayali ise bir şarap fabrikası kurmaktır. == Oyuncular == Cüneyt Türel - Baba
Cezmi Baskın - Hilmi
Ayten Uncuoğlu - Perizat
Erdal Tosun - Memo
Paşhan Yılmazel - Ömer
Eray Türk - Ali
Çağlar Çorumlu - Umut
Merve Sevi - Zehra
Erdem Sakalıbüyük - Tekin
Kerem Kupacı - Özer
Erkan Sever - Adem
Mesut İzgi - Cengiz
Tayfun Sav - Koç
Mahmut Gökgöz - Salih
Burcu Altın - Gökçe
Sennur Canpolat - Serpil

Dış bağlantılar

* *

Bu sayfa, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki rina maddesinden faydalanılarak veya ilgili madde birebir kopyalanarak hazırlanmıştır. Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında, Vikipedi sitesi kaynak gösterilerek özgürce kullanılabilir.
İlgili Konu Başlıkları Tümü

Marsala

Marsala (Yörel Sicilya lehçesi:''Maissala'') İtalya'da Akdeniz adası Sicilya Özerk Bölgesi'nin Trapani ili'nde bir şehir ve yerel idare birimi olarak bir komündur.

Skate

''Skate'' (''skate.'' olarak pazarlandı), EA Black Box tarafından Xbox 360 ve PlayStation 3 için geliştirilen bir kayak video oyunudur. Kuzey Amerika'da Xbox 360 için 17 Eylül 2007'de ve PlayStation 3 için 24 Eylül 2007'de yayımlandı. Avrupa'da ise Xbox 360 için 28 Eylül 2007'de ve ...

Anna Magnani

Ekim 2006

Dalida

Dalida (Yolande Christina Gigliotti) (17 Ocak 1933 – 3 Mayıs 1987). Kahire doğumlu İtalyan asıllı şarkıcı, sinema oyuncusu.