Robert Miles (Roberto Concina) 3 Kasım 1969 yılında İsviçre Neuchatel'de dünyaya gelmiştir (İtalyan göçmenidir). Dream (elektronik) müziğin öncülerinden olmuş ancak peşinden gitmemiştir. Neredeyse her albümünde müzik konseptini yenilemeyi ve ötesine taşımayı başaran Miles, bu yönüyle elektronik müziğin yenilikçi isimlerindendir.

Robert Miles

 Robert Miles (Roberto Concina) 3 Kasım 1969 yılında İsviçre Neuchatel'de dünyaya gelmiştir (İtalyan göçmenidir). Dream (elektronik) müziğin öncülerinden olmuş ancak peşinden gitmemiştir. Neredeyse her albümünde müzik konseptini yenilemeyi ve ötesine taşımayı başaran Miles, bu yönüyle elektronik müziğin yenilikçi isimlerindendir. Elektronik müziğin yapay ve duygudan uzak bir müzik tarzı olarak bilindiği günümüzde, elektronik müziğin duygusallığını en iyi yansıtan isimlerden biridir.  Kendini sürekli yenileyen ve müzikal kimliğini sürekli geliştirmeye çalışan başarılı bir sanatçı/yapımcı ve Dj'dir. Özellikle 1996 yılında çıkarmış olduğu ilk albümü 'Dreamland' ile Dünya müziğine merhaba diyen Miles, o dönem devam eden Bosna vahşeti içindeki çocuklara ithaf ettiği 'Children' single'ıyla da tüm dünyaca sevilen ve tanınan bir sanatçı haline gelmiştir. Sanatçı kimliğinde, popüler olmaktan ve günümüz popüler müzik kültürü içinde yer almaktan çok, her röportajında dile getirdiği gibi yaptıklarıyla ve müzikal mesajlarıyla bilinmeyi ve tanınmayı benimseyen bir isimdir.  Özellikle Children, Fable, Red Zone,Princess Of Light ve Fantasya adlı şarkıları Miles'ın en bilinen parçalarıdır. Bunun haricinde 23 am, Organik ve Miles_Gurtu albümlerindeki birçok parçada sevilmektedir.  

Albümleri

1996 Dreamland 1996 Dreamland - The Winter Editon 1997 23 Am 2001 Organik 2002 Organik Remixes 2004 Miles_Gurtu 2011 Th1rt3en

En Beğenilen Şarkıları

1996 Children (Dreamland) 1996 Fable (Dreamland) 1996 Red Zone (Dreamland) 1996 Fable (message version) 1996 Princess Of Light (Dreamland) 1996 Children Original Version (Dreamland) 1996 Fantasya (Dreamland) 1996 Landscape (Dreamland) 1997 Everyday Life (23 Am)... Hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak için http://www.robert-miles.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Kaynaklar

Vikipedi

Yanıtlar