Rock Band

Kısaca: == Genel ==Entertainment Weekly e göre 2008 in video oyunu.Oyun;oyunculara bir rock grubu kurmanın heyecanını yaşatıyor.Kısa sürede küresel bir fenomene dönüşerek son birkaç yıldır piyasayı sallayan Guitar Hero adlı oyunu tahtından etmiştir. ...devamı ☟

Genel

Entertainment Weekly e göre 2008 in video oyunu. Oyun;oyunculara bir rock grubu kurmanın heyecanını yaşatıyor. Kısa sürede küresel bir fenomene dönüşerek son birkaç yıldır piyasayı sallayan Guitar Hero adlı oyunu tahtından etmiştir. Ancak daha sonra, Guitar Hero: World Tour ile Guitar Hero'da grupça oynanılabilen 4 ensturmana sahip bir oyun oldu. Şuan ikili bir çekişme içinde olan RB ve GH,müzisyenlerden şarkıları almak için adeta yarışıyorlar. Ve sonuç olarak Activision Guitar Hero ile DJ Hero'nun alınan kararla bir daha çıkmamasından dolayı Rock Band Guitar Hero'yu bir kez daha tahtından kaldırıyor.

Oyunun Çıktığı Konsollar

Playstation,wii,xbox gibi farklı oyun konsollarında hakimiyetini kurdu.

Oyun İçeriği

Bir rock grubunu oluşturan temel enstrümanlar;gitar,bas gitar ve davulun yanı sıra grubun vokalisti için bir mikrofonu da bünyesinde barındıran oyunun kullanıcılarına sunulan cd siyle 58 klasikleşmiş rock şarkısını icra etmeniz mümkün.

Satış Rakamları

** Oyun çıktığı günden bu yana 4 milyondan fazla satıldı.600 milyon dolarlık hasılat elde etti.30 milyondan fazla resmi şarkı indirimi gerçekleştirildi. ** Bu yüksek satış rakamları oyunun yapımcısı Harmonix'i Amerika'nın en büyük 5. oyun yayımcısı haline getirdi.

Kaynaklar

Vikipedi

rock band

İngilizce rock band kelimelerinin Almanca karşılığı.
n. rockband (f)

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.