Roger Taylor

Kısaca: Roger Meddows Taylor 26 Temmuz 1949 yılında Norfolk, İngiltere'de dünyaya geldi. Kendine has tarzı ile arena rock'ın en önemli bateristlerinden biridir. Grubun albümlerine en baştan beri katkıda bulunmuştur. Her albümde en az bir bestesi yer almış ve bu bestelerin bir çoğunu kendisi seslendirmiştir. Baterinin yanısıra gitar, bas ve keyboard çalmaktadır. ...devamı ☟

Roger Meddows Taylor 26 Temmuz 1949 yılında Norfolk, İngiltere'de dünyaya geldi. Kendine has tarzı ile arena rock'ın en önemli bateristlerinden biridir. Grubun albümlerine en baştan beri katkıda bulunmuştur. Her albümde en az bir bestesi yer almış ve bu bestelerin bir çoğunu kendisi seslendirmiştir. Baterinin yanısıra gitar, bas ve keyboard çalmaktadır.

Müzik hayatına 8 yaşında ukulele çalarak başlamış, gitarla devam etmiş ve en son olarak bateride karar kılmıştır. Müziği çok sevsede profesyonel hayatına dişçi olarak devam etmek istemiş bu nedenle 1967 yılında Londra'ya taşınarak London Hospital Medical School'a kaydolmuştur. Ancak kısa sürede buradan sıkılarak London Polytechnic'te biyoloji öğrenimine başlamıştır.

1968 yılında Brian May ve Tim Staffell ile birlikte "Smile" grubunu kurmuş fakat Staffell'in gruptan ayrılmasından sonra Freddie Mercury ve John Deacon'la Queen'i kurmuşlardır.

Kaynaklar

* Vikipedi

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.