Romanya T��Rkleri

Panzerkampfwagen 35(t)

LT-35 ya da LT vz. 35 Çekoslavakya tarafından imal edilen ve Nazi Almanyası ordusu Wehrmacht tarafından II. Dünya Savaşı sırasında kullanılan Panzerkampfwagen 35(t) (Pz.Kpfw. 35(t) veya bilinen adıyla Panzer 35(t) hafif sınıf tanktır.

Panzer 35(t)

LT-35 ya da LT vz. 35 Çekoslavakya tarafından imal edilen ve Nazi Almanyası ordusu Wehrmacht tarafından II.

Don't Break My Heart

Don't Break My Heart.Nicoleta Alexandru tarafından seslendirilen ve 2003 Eurovision Şarkı Yarışması'nda Romanya'yı temsil eden şarkı.

Tetragnatha reimoseri

''Tetragnatha reimoseri'', Tetragnathidae familyasından Orta ve Doğu Avrupa'da yaşayan bir örümcek türü.

Turda

Turda (Almanca: ''Thorenburg'', Macarca: ''Torda''), Romanya'nın ortabatısında, Cluj ilinde (''judet'') kent. Arieş Irmağının kıyısında yer alır.

TAR (dosya biçimi)

TAR (Kökeni Tape ARchive) ya da bir başka deyişle tarball, açık kaynak kodlu bir belge sıkıştırma ve arşivleme biçimidir.

Romanya'nın posta tarihi ve posta pulları

Bu Romanya'nın pota tariji ve posta pullarının bir araştırmasıdır.Moldavya Prensliği, 1858 yılında otonomluğunu elde eder etmez pulları yayımladı. İlk ''cap de bour'' pulları basımı Temmuz 1858 tarihinde yayımlandı.

T-Mobile

önek

Önek, öntakı ya da prefiks (Fransızca: ``prí©fixe``): Kök sözcüğün başına gelen eklere denir. Türkçe sondan eklemeli bir dil olduğundan ön ekler ile yeni sözcük türetimi yapılmaz. Türkçe kökenli tek ön ek, sıfatların başına gelerek anlam güçlendirmeye yar...

Romanya'nın bağımsızlığını kazanması

Romanya'nın bağımsızlığını kazanması Romanya'nın 93 Harbi'ne Rusya İmparatorluğu'nın yanında katılması sonucu gerçekleşmiştir. 93 Harbi'ni Osmanlı Devleti'nin kaybetmesi üzerine Romanya bağımsızlığını kazanmıştır.