Rupert Giles

Kısaca: Rupert Giles, Buffy the Vampire Slayer adlı dizide, Joss Whedon tarafından yaratılan baş karakterlerden biridir. Anthony Stewart Head tarafından canlandırılmıştır. ...devamı ☟

Rupert Giles, Buffy the Vampire Slayer adlı dizide, Joss Whedon tarafından yaratılan baş karakterlerden biridir. Anthony Stewart Head tarafından canlandırılmıştır.

Biyografisi

Karakter Tarihi

Giles, 1954 yılında Londra-İngiltere`de, soylu bir ailenin çocuğu olarak doğmuştur. Ailesi de üç nesil boyunca Gözetmenler Konseyi için çalışmıştır; babası ile büyük annesi Edna Giles da gözetmendir. Gözetmen olmak da, tıpkı avcı olmak gibi bir çağrıdır. Rupert`a kaderini söyleyen de babası olmuştur. Asi bir gençliğin ardından Rupert Oxford Üniversitesi`nde 21 yaşında eğitimine devam etmiştir. Para ya da biraz da eğlence için kara büyüyle ilgilenen gençlerden oluşan bir gruba katılmış ve burada Ethan Rayne, Philip Henry, Diedre Page, Thomas Sutcliff ve Randall`la arkadaş olmuştur. Büyüyle ilgili ilk deneyimlerini de bu grupta yaşamıştır. Birlikte, Eyghon adlı bir iblis çağırmışlardır, fakat bu iblis, Randall`ı öldürür.

Rupert bu dönemlerde "Ripper" lakabını alır. Geçmişi, onu avlamak için ikinci sezonda "The Dark Age" (Karanlık Çağ) adlı bölümde geri gelir. Genç Ripper, sürekli araba çalıp bunları sürerken yakalanan bir gençtir.

Randall`ın ölümünden sonra Ethan ve diğerleri dağılır, Giles da gözetmen olma kaderini kabul eder. Rupert aynı zamanda British Museum`un müdürlüğünü de yapmıştır.

Sunnydale`deki Hayatı

Gözetmenler Konseyi`nin emriyle, Giles Sunnydale`e gelir ve yerel Sunnydale Lisesi`nin kütüphanecisi olur. Burada yeni nesil avcı Buffy Summers ile tanışır ve onun gözetmeni olup çalışmalar yapmaya başlar. Kütüphane, Buffy ve arkadaşlarının toplantı yeri haline gelir. Fakat tek bir kusuru vardır; Cehennem Ağzı`nın üzerine kuruludur...

Giles Buffy için bir "baba" figürüyken, arkadaşları Willow Rosenberg ve Xander Harris içinse bir yol gösterici olmuştur.

3. sezonda birkaç haftalığına Faith`in de gözetmenliğini yapmıştır. Son sahibi Harmony ve onun vampir çetesi tarafından öldürülünce, Giles Magic Box`un yeni sahibi olur.

Resim Adı Oynayan Yaşı (2003 yılında) Mesleği Geldiği Yer Süpergüç(ler)
Buffy Summers Sarah Michelle Gellar 23 Öğrenci/Üniversite Sunnydale, Kaliforniya Avcı
Willow Rosenberg Alyson Hannigan 23 Öğrenci/Üniversite Sunnydale, Kaliforniya Cadı
Xander Harris Nicholas Brendon 23 Marangoz Sunnydale, Kaliforniya Yok.
Rupert Giles Anthony Stewart Head 49 Kütüphaneci Sunnydale, Kaliforniya Gözetmen.
Tara Maclay Amber Benson 21 Öğrenci. Sunnydale, Kaliforniya Cadı.
Anya Jenkins Emma Caulfield 1120 Kasiyer Sunnydale, Kaliforniya Eski iblis
Daniel "Oz" Osbourne Seth Green 23 Gitarist Sunnydale`den ayrıldı. Kurtadam
Spike James Marsters 254 Eskiden şair Sunnydale, Kaliforniya Vampir
Angel David Boreanaz 270 Eskiden tüccar Sunnydale`den ayrıldı. Vampir
Dawn Summers Michelle Trachtenberg 17 Öğrenci Sunnydale, Kaliforniya Anahtar


Btvs-taslak

Kaynaklar

Vikipedi

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.