Sümer Oral (d. 1938, İzmir), Türk siyasetçi.

Sümer Oral

Sümer Oral (d. 1938, İzmir), Türk siyasetçi.

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Ekonomi (Fransızca) bölümü mezunudur. Maliye Bakanlığı Bütçe ve Mali Kontrol Müdürlüğü görevinde bulunmuştur. 5.(XVI), XVII. (Ara Seçim), XVIII., XIX., XX. dönem Manisa Milletvekili olarak TBMM`de yer almıştır. Sümer Oral, evli ve iki çocuk babasıdır.

başlangıç kutusu sıra kutusu| önce = Yüksel Çakmur | başlık= Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanı | yıllar= 12 Kasım 1979 - 12 Eylül 1980| sonra= Vecdi Özgül sıra kutusu| önce = Adnan Kahveci| başlık= Türkiye Cumhuriyeti Maliye ve Gümrük Bakanı | yıllar= 20 Kasım 1991 - 25 Haziran 1993| sonra= İsmet Attila sıra kutusu| önce = Zekeriya Temizel | başlık= Türkiye Cumhuriyeti Maliye Bakanı | yıllar= 28 Mayıs 1999 - 19 Kasım 2002| sonra= Kemal Unakıtan bitiş kutusu

TC 43. Hükümet TC 49. Hükümet TC 57. Hükümet

Kaynaklar

Vikipedi

İlgili konuları ara

Yanıtlar