Televizyondaki yolculuğuna 1998 yılında başlamış; yapım, senaryo ve oyuncu ekibinin kalitesi büyük beğeni toplamış dizifilm. ==Ön Bilgi==Sıcak Saatler, Detay Film`in yapımcılığında 1998 yılında ATV`de yayına girdi. Televizyondaki gösterimi 3 sezon sürmüşdür.

Sıcak Saatler

{{Dizifilm |
dizi_adı =Sıcak Saatler|
resim   = |
yönetmen  =Osman Sınav Mustafa Şevki Doğan Sadullah Celen Veli Çelik Mehmet Aslantuğ |
yazan   =Ahmet Yurdakul |
oyuncular  =Mehmet Aslantuğ Arzum Onan Nihat Nikerel Kenan Işık Aytaç Yörükaslan Sevda Ferdağ|
yapımcı =Mehmet Aslantuğ|
yılı  =1998-2001 |
dil  =Türkçe |
}}


Televizyondaki yolculuğuna 1998 yılında başlamış; yapım, senaryo ve oyuncu ekibinin kalitesi büyük beğeni toplamış dizifilm.

Ön BilgiSıcak Saatler, Detay Film`in yapımcılığında 1998 yılında ATV`de yayına girdi. Televizyondaki gösterimi 3 sezon sürmüşdür. Senaryosu Ahmet Yurdakul tarafından yazılmış, yönetmenliği ise sırası ile Osman Sınav, Mustafa Şevki Doğan, Veli Çelik, Sadullah Celen, tekrar Veli Çelik ve Mehmet Aslantuğ tarafından yapılmıştır. Müziklerini ise Bora Ebeoğlu, Cengiz Onural ve Oya Ebeoğlu`ndan oluşan Aria grubu yapmıştır.

Dizi Osman Sınav yönetmenliğinde başlamıştır. 13 bölüm sonra Osman Sınav diziden ayrılmış, yerine geçen yardımcısı Mustafa Şevki Doğan yaklaşık 15-16 bölüm yönetmiştir. İlk sezon 37 bölüm sürmüştür. Geriye kalan 10-11 bölümün sadece 1 ila 2`sini Sadullah Celen, geriye kalanını Veli Çelik yönetmiştir. İkinci sezonun tamamını (38-67) Veli Çelik yönetmiştir. Dizi 67. bölümde ilk defa sonu seyirciye bırakılan bir finalle veda etmiştir. Aradan bir sene geçmesine rağmen genç kızların arzusu üzerine, Sedat ve Buket`i evlendirmek ve para amaçlı, gerçek Sıcak Saatler`den oldukça uzak, basit bir senaryo ile bir 13 bölüm daha çekilmiştir ve 79. bölümde "evlilik" ile dizi bitmiştir. Bu son 13 bölüm`ü Aslantuğ yönetmiştir.

KonusuSedat Yalçın, gözüpek bir televizyon gazetecisidir. Zorlu ve esrarengiz maceraların içine girmekten geri durmayacaktır. Buket Hazal ise Sedat Yalçın`ın ekibine yeni katılanlardan biridir. Önce sürtüşmelerle başlayan arkadaşlıkları, bu ilişkinin farklı boyutlara kaymasını engellemeyecektir. Remzi Baba, Cehennem Cevdet, Rıfat Hazal, Komiser Doğan, Gazeteci Coşkun ve Ayşe ve diğer karakterler ise bu maceranın içinde kendilerine bir köşe kapmaktan geri durmayacaklardır.

OyuncularMehmet Aslantuğ - Sedat Yalçın Arzum Onan - Buket Hazal Kenan Işık - Rıfat Hazal Aytaç Yörükaslan - Remzi Baba Sevda Ferdağ - Cahide Ana Nihat Nikerel - Cehennem Cevdet Füsun Kostak - Şükran Yalçın Uğur Çavuşoğlu - Çolak Nedim Nazan Kaya - Ayşe Meriç Başaran - Canan Emre Mehmet Çepiç - Doğan Engin İnal - Noyan Nükhet Egeli Uğur Polat - Kaptan Aslı Seçkin Cihat Şener - Coşkun Sipahi Mine Baysan Cem Kılıç - Tekin Şahin Çelik Süleyman Süleymanoğlu - Salih Yeşim Ceren Bozoğlu - Nesrin İsmail Yıldız Zeynep Kasımlıoğlu - Tijen Selçuk Yöntem - Süleyman Uslu Remzi Evren Ahmet Yenilmez Kamran Usluer - Hannibal Melih Çardak - Alpaçino Faik Kürşat Alnıaçık - Ceyhun Emre Uğur Taşdemir Ali Nuri Türkoğlu - Rüştü Hilal Aslangiray İclal Aydın - Melek Tamer Güler İsmail Hakkı Şen - Kazım Efendi Şahin Çevik Oba Kalkancı Emine Şeker Oktay Yenen Murat Tayyar Akın Ardan Murat Akdağ Defne Şener Murat Derya Kılıç

Bağlantılar<!--kategoriler-->

Kaynaklar

Vikipedi
Dizinin Final de dahil olmak üzere bütün bölümleri Facebook Sıcak Saatler bölümünde bulunmaktadır. Bilginize...

İlgili konuları ara

Yanıtlar