--}}

Sındırgı

Balıkesir iline bağlı bir ilçe. Yüzölçümü 1.733 kilometrekare, nüfusu 43.577 dir. Yüzeyi, çok sık ormanlarla kaplı dağlık alanlardan meydana gelmiş olmakla beraber, tahıl ekimine elverişli bölgeleri...

Balıkesir iline bağlı bir ilçe. Yüzölçümü 1.733 kilometrekare, nüfusu 43.577 dir. Yüzeyi, çok sık ormanlarla kaplı dağlık alanlardan meydana gelmiş olmakla beraber, tahıl ekimine elverişli bölgeleri de vardır. Tahıl ekimi ve tütüncülük, önemli gelir kaynaklarıdır. Merkezi, 5.065 nüfuslu Sındırgı kasabasıdır.

Haritası

Sındırgı koordinatları: 39.239477, 28.172000

Görüşler

 • misafir Avatar
  misafir - 5 yıl önce
  Sındırgı da şifa kaynağı emendere kaplıcalarını uyuz egzama ve mantar hastalığı olanların mutlaka ziyaret etmesini tavsiye ederim..

 • misafir Avatar
  misafir - 5 yıl önce
  Sındırgı, balıkesir ilinin şirin bir ilçesidir. Sındırgı''da doğal hayat çok zengindir. Çevresi çam ormanları ile kaplıdır. Özellikle kertil orman içi dinlenme bölgesine gidilmesi önerilebilir. Sındırgı''da çaygören barajına tepeden bakarak balık yemenin tadı farklıdır. Bunun için çaygören köyüne gitmeniz gereklidir. Sındırgı merkeze 2 km''dir. Sındırgı''da bir diğer önemli merkez kaplıcalardır. Emendere kaplıcaları her ne kadar suyun ılıklığından dolayı kışları tercih edilmemekte ise de güzel konaklama mekanı ve yeni yapılan oteli ile yenilenmek için dünyada eşi bulunmaz bir bölgedir. Burada suyun şırıltısı ve şelaleler ile huzur arayanlar için bie biridir. İkinci kaplıca bölgesi ise hisarlan kaplıcalarıdır. Buranın suyu çok sıcaktır. Bu bölgedede otel mevcuttur. Her iki bölgede sındırgıya uzak değildir.

 • misafir Avatar
  misafir - 5 yıl önce
  sindirgi, kelime anlami,maglup olunan yenilen bozguna ugranan yer,(kaynak;Dogan büyük Türkce sözlük) Örnek sirpsindigi savasi.

Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.

Sındırgı
Sındırgı