Sabancı Üniversitesi Bilgi Merkezi

Diğer anlamı|Sabancı düzenle|Nisan 2007

Sabancı Üniversitesi Bilgi Merkezi (Information Center) Sabancı Üniversitesi`nin Tuzla kampüsünde bulunan yazılı, görsel ve sözel kaynakların bulunduğu bina. İngilizce eğitim veren kurumdan dolayı Information Center (IC) olarak da adlandırılmaktadır. Sabancı Üniversitesi`nin eğitim, öğretim ve araştırma programlarını desteklemek, öğretim elemanları, öğrenciler ve çalışanların her tür ve ortamdaki bilgi ve belge ihtiyaçlarını karşılamak, ulusal ve uluslararası ölçekte bilgi birikimi, kullanımı ve transferine destek olmayı amaçlayan Bilgi Merkezi, 9432 m²`lik kapalı alana sahiptir.

Merkezin raf kapasitesi 300.000 cilttir. Toplam 600 kişilik oturma kapasitesine sahip olan Merkez 56 elektronik donanımlı kişisel çalışma kareli, 13 çok fonksiyonlu grup çalışma odası ile birlikte toplam 480 Internet bağlantı noktasına sahiptir.

Üyelik

Sabancı Üniversitesi öğrencileri ve çalışanları IC`nin doğak üyesidir. Diğer kullanıcılar, Bilgi Merkezi hizmet ve olanaklarından yararlanabilmek için Bilgi Merkezi Üyelik ve Yararlanma İstek formunu doldurarak başvurmaları gerekmektedir. Üyelik başvurusu uygun görülen kullanıcılar, seçtikleri üyelik doğrultusunda, üyelik aidatını ödedikten sonra, hizmet ve olanaklardan yararlanabilirler.

Üniversite ile herhangi bir ilişikisi bulunmayan şahıslar ise: Günlük yararlanmak isteyen dış kullanıcıların randevu alması ve isteklerini gerekçeleri ile birlikte Bilgi Merkezi`ne iletmeleri gereklidir. Yararlanması uygun görülen dış kullanıcı, Bilgi Merkezi`nden bir kereye mahsus olmak üzere yararlanabilir. Randevu almayan kullanıcılar Bilgi Merkezi`nden yararlanamazlar.

Dış bağlantılar

  • [1] Bigi Merkezi Türkçe Ana Sayfası


Kaynaklar

Vikipedi

İlgili konuları ara


Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.