Sabih Arca

1901 yılında İstanbul’da doğdu. İlk döneminin başarılı futbolcularındandır. Fenerbahçe forması ile 215 maçta 64 gol attı.

Sabih Arca kaç yaşında?

Sabih Arca öldüğünde, 78 yaşındaydı.
Sabih Arca, günü, bir Perşembe günü doğdu. Yaşasaydı 79. yaşına basacağı bir sonraki doğum gününe, bugünden itibaren 40 gün vardı.
Sabih Arca'nın burcu Oğlak burcuydu.
Hayır, Sabih Arca 04/24/1979 tarihinde öldü.

Sabih Arca hakkında detaylı bilgi

1901 yılında İstanbul’da doğdu. İlk döneminin başarılı futbolcularındandır. Fenerbahçe forması ile 215 maçta 64 gol attı. 9 kez milli oldu. İlk Milli Takım’da soliç olarak oynayan futbolcu olarak tanındı. 1981 yılında öldü. Sabih Arca'nın da oynadığı, İstanbul Taksim Stadı'nda 26 Ekim 1923 tarihinde Romanya'ya karşı oynadığımız ilk milli müsabaka 2-2 beraberlikle sonuçlandı. Bu müsabakada her iki golümüzü de 32. ve 50. dakikalarda Zeki Rıza Sporel kaydetti. Bu maçta Milli Takımımız şu kadro ile oynadı: Nedim Kaleci (Altınordu)-Hasan Kamil Sporel (Fenerbahçe, Kaptan), Cafer Çağatay (Fenerbahçe), - İsmet Uluğ (Fenerbahçe), Nihat Bekdik (Galatasaray), Baron Fevzi (Altıordu), İbrahim Kelle (Altınordu), Emin Bey (Altınordu), Alaeddin Baydar (Fenerbahçe), Zeki Rıza Sporel (Fenerbahçe), Sabih Arca (Fenerbahçe), Bedri Gürsoy (Fenerbahçe)Kaynak: kimkimdir.gen.tr
İlgili Konu Başlıkları Tümü

1981

1981 yılında meydana gelen olaylar, doğumlar ve ölümler.

Fenerbahçeli Futbolcuların Listesi

Fenerbahçe Spor Kulübünde Oynamış Oyuncular.

Fenerbahçe Spor Kulübü'nde Oynamış Futbolcuların Listesi

Fenerbahçe Spor Kulübünde Oynamış Oyuncular.

Tevfik Haccar Taşçı

Tevfik Haccar Taşçı, eski sporcu,spor adamı.

Fenerbahçe-Galatasaray Derbisi

Fenerbahçe-Galatasaray derbisi veya Kıtalararası Derbi, Süper Lig'in büyük derbilerinden biridir. İki İstanbul takımının yaptığı 375 maçta en çok kazanan taraf 142 galibiyetle Fenerbahçe'dir.