Sabit İnce Kayserili şair, yazar ve gazetecidir.

Sabit İnce

Sabit İnce Kayserili şair, yazar ve gazetecidir.

1954 yılında Nevşehir-Kozaklı`nın Gerce köyünde doğdu. İlkokul eğitimini doğduğu köyde, ortaokulu Kozaklı`da ve lise eğitimini Kayseri Ticaret Lisesi`nde tamamladı. 1976 yılında İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi`nden mezun oldu.

Çeşitli özel sektör kuruluşlarında muhtelif görevlerde bulundu.

Bizim Anadolu, Tercüman, Hergün ve Türkiye gazetelerinde yazar, muhabir ve istihbarat şefliği görevlerinde bulundu. Töre ve Devlet dergilerinde yazılar yazdı. Kayseri de yayınlanan "Kayseri Şairler Antolojisi" ve Adana`da yayınlanan "Ozanlar Güldeste Şairler Antolojisi"`ne katıldı.

Genel merkezi Kayseri`de bulunan ANASAM - Anadolu İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği`ni kurdu ve genel başkanlığını yürüttü.Eski adı Kayseri Halk Şairleri Kültür Derneği olan Anadolu şairler, Yazarlar, Ozanlar Birliğinin Onursal Başkanlığına 2006 yılı genel kurulunda seçildi.

Halen, Kayseri Hakimiyet adlı gazetede İnce Zımbalar başlığı ile köşe yazıları yazmakta, aynı zamanda sahibi de olduğu Anasam bülteni ve Anadolu Sevdası adlı aylık edebiyat kültür sanat dergilerinin yayın yönetmenliğini ve Kayseri`de günlük ofset Kayseri Deniz Postası gazetesinde köşe yazarlığı yapmaktadır.

Yapıtlarında, sevgi, toplum, din, adalet gibi temaları işlemiştir.

YapıtlarıBazıları aşağıda belirtilen toplam 57 adet şiir kitabı yayınlamıştır.

KitaplarSesli KitaplarÖdüllerKaynak : http://www.sabitince.net.tc

Linkler<!--Kategoriler-->

Kaynaklar

Vikipedi

İlgili konuları ara

Yanıtlar