Sad��R Sultan

Sultanı Öldürmek

Sultanı Öldürmek, şair ve yazar Ahmet Ümit'in yazdığı, 2012 yılında yayımlanan cinayet, aşk ve tarih ekseninde dönen polisiye romanı'dır.

Dede Ömer Ruşeni

Dede Ömer Ruşeni Osmanlılar zamanında yetişen evliyanın büyüklerinden. Halvetiyye tarikatının, Ruşeniyye kolunun kurucusudur. Aydın’ın Güzelhisar köyünde doğdu. Doğum tarihi bilinmiyor. Şiirlerinde Ruşeni mahlasını kullanırdı. 1487 senesinde Tebriz’de, Ku...

Pir Esad Sultan

Pir Esad Sultan ( ...

Sultan (anlam ayrımı)

Sultan, genelde İslam hükümdarları tarafından kullanılmış olan bir sıfattır. Şu anlamlara da gelebilir:

Azrinaz Mazhar Hakim

Azrinaz Mazhar Hakim (''Malayca: Duli Yang Teramat Mulia Pengiran Isteri Azrinaz Mazhar'')(''d. 23 Eylül 1979''), Brunei Sultanı Hassanal Bolkiah'ın 3. eşidir. Hakim Mazhar Mohd Johar ve Fauziah Abdullah Mansoor'un ikinci çocuklarıdır.

Başar Esad

Beşşar Esad (d. 11 Eylül 1965) Suriye Cumhuriyeti devlet başkanıdır. Baas Partisi'nin genel başkanı ve bir önceki başkan Hafız Esad'ın oğludur.

Binbir Gece Hikayeleri

Doğu dünyasının hikâye ,masal , menkıbe, destan ve fıkralarını bir araya toplayan en büyük külliyatı. Bunlardan bazıları ...

Mad (şarkı)

Mad", Amerikalı pop/R&B şarkıcısı Ne-Yo'nun bir şarkısı. Stargate ve Ne-Yo yapımcılığında, Ne-Yo'nun üçüncü stüdyo albümü ''Year of the Gentleman'' için kaydedilmiştir ve albümün üçüncü teklisi olarak yayımlanmıştır.

Gıyaseddin Mesud (Irak Selçuklu)

Gıyaseddin Mesud (d. yak. 1108 - ö. 13 Eylul 1152) Büyük Selçuklu Devleti hükümdarı olan amcası Sultan Ahmed Sencer'e bağımlı olarak Irak ve batı İran'da hüküm süren Irak Selçuklu Devleti sultanlığı yaptı.

Râşid (Abbasi)

Râşid veya ''Ebu Cafer ar-Râşid Billah'' Tam adı ''Ebu Cafer "ar-Râşid Billah" el-Mansûr bin el-Fadhl al-Mustarşid'' (Arapça: