Saint Louis Blues (music)

Dinah Washington

Dinah Washington (Ağustos 29, 1924 - Aralık 14, 1963) blues, R&B ve caz şarkıcısıdır. Güçlü sesi ve duygusal tarzı nedeniyle ``Blues`un Kraliçesi`` olarak anılır. 39 yaşındaki erken ölümüne rağmen 20. yy. caz vokalistlerini çok etkilemiştir.

Cazcı Kardeşler (grup)

Blues biraderler (Cazcı kardeşler), müzik grubu (The Blues Brothers), Grammy ödüllü blues ve soul grubudur. 1978 yılında komedyen Dan Aykroyd ve John Belushi tarafından Saturday Night Live programındaki müzikli skeçler için kurulmuştur.

St. Louis Blues (hockey)

St. Louis Blues, NHL'de Merkez Grubu'nda yer alan St.

Who Did You Think I Was

Who Did You Think I Was", blues müzik grubu John Mayer Trio'nun ''Try!'' adlı konser albümünden çıkan ilk ve tek single'ıdır. Albümde olduğu gibi single da bir canlı kayıttır. John Mayer'ın önceki çalışmalarının aksine bu şarkı, pop yerine geleneksel blue...

Happy (Michael Jackson şarkısı)

Happy, pop şarkıcısı Michael Jackson'ın 1973 çıkışlı Music and Me albümünden çıkan bir teklidir. Şarkı, Motown Records tarafından yayınlanmıştır. Ayrıca bu şarkı ''Lady Sings the Blues'' filminin de şarkısıdır.

Son House

Edward James House, Jr. Afrika kökenli ABD'li blues ve country müzik efsanesi şarkıcı ve gitaristtir. Stili, slide gitar tarzı ve döneminde gospel tarzı dışında müzik yapmanın ayıplandığı bir dönemde cesareti, rock müziğin temellerinin oluşmasını sağlamış...

St. Louis Blues

St. Louis Blues