Samantha Carter

Kısaca: Samantha Carter , Stargate serisindeki hayalî kadın karakter. ...devamı ☟

Samantha Carter , Stargate serisindeki hayali kadın karakter. ==Karakter BilgisiYıldız Geçidi SG-1 İlk olarak, Stargate SG-1 dizisinin Children of the Gods isimli pilot bölümünde Yüzbaşı rütbesiyle karşımıza çıkar. Astrofizik uzmanı olan Samanta Carter, dizinin en önemli kadın karakteri konumundadır. Samanta Carter, bilimsel konuların çözümünde hem Daniel Jackson hem de Janet Frasier ile önemli çalışmalara imza atmıştır. Geçit sisteminin sırlarının çözümünde de etkin rol almıştır. Stargate SG-1 boyunca dizide hep rol almış, dizi bitince de Stargate Atlantis'e geçmiştir. Stargate SG-1 boyunca verdiği üstün hizmetleri nediniyle önce binbaşılığa, ardından yarbaylığa ve nihayetinde de Albaylığa terfi etmiştir.

Yıldız Geçidi Atlantis

Stargate Atlantis'de Dr. Elizabeth Weir'dan sonra bir sezon boyunca albay rütbesiyle üs komutanlığı yapmış, ardından görevini Richard Woolsey'e bırakarak Kadimler'in uçan kenti Atlantis'den ayrılmıştır. Atlantis'de görev aldığı süre boyunca, ekibin Wraithlar'la yaptığı savaşın gidişatını değiştiren pek çok karar almıştır.

Yıldız Geçidi SG-1

Devam Filmleri SG-1'in bitimine müteakip çekilen The Ark of Truth ve Continuum filmlerinde de yer almıştır.

Yıldız Geçidi Evren

İlk olarak yeni nesil Yıldız Geçidi dizisi

Yıldız Geçidi Evren

'in pilot bölümünde Albay Samantha Carter olarak "George Hammond" gemisinin kaptanlığını yaparken görülür. Söz konusu bölümde bir kadim gemisi olan Destiny'e gitmek için, uzun süredir üzerinde çalıştıkları gerekli sembol dizilimini ve enerji sorununu çözmeyi amaçlayan ekip, Icarus adında koşullara uygun bir gezegen bulur ve buraya üs kurarak çalışmalar başlatır. Ancak kendilerine Lucian İttifakı diyen bir örgüt tarafından Icarus gezegenine saldırı düzenlenir. Albay Samantha Carter, saldırıyı önlemek ve gezegendekilerin hayatlarını korumak adına, komutasındaki mürettebatıyla örgüte direniş gösterir. Son olarak Samantha Carter karakteri,

Yıldız Geçidi Evren

dizisinin "Incursion: Part 1" adlı, 1. sezon 19. bölümünde, Lucian İttifakı'yla mücadele içerisindeyken görülmüştür.

Kaynaklar

Vikipedi

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.