Sandoz Ilaç Firması

ilaç

İlaç, canlı hücre üzerinde meydana getirdiği tesir ile bir hastalığın teşhisini, iyileştirilmesi veya semptomlarının azaltılması amacıyla tedavisini veya bu hastalıktan korunmayı mümkün kılan, canlılara değişik uygulama yöntemleri ile verilen doğal, yarı...

pentotal

İlaç

Farmakognozi

Biyolojik kaynaklı ( bitkisel ve hayvansal ) ilaç ve ilaç hammaddelerini inceleyen eczacılık dalı.

PUGNAc

İlaç

Petidin

İlaç

İlaç Fabrikası Komutanlığı

İlaç Fabrikası Komutanlığı Türk Silahlı Kuvvetleri'nin gerekli ilaç ihtiyacını karşılayan komutanlıktır. Milli Savunma Bakanlığı'na bağlıdır. Bu komutanlık Türk Silahlı Kuvvetleri'nin tüm ilaç ihtiyacını karşılayacak kapasitededir.

Gripin (ilaç)

Gripin®, Eczacı Necip Akar tarafından kurulmuş olan ve o zamanki adıyla Gripin İlaç A.Ş. firmasının ürettiği ve Türk yapımı ilk ağrı kesici - ateş düşürücü ilaç ticari adıdır.

Türk İlaç Rehberi

Türk İlaç Rehberi, Türkiye'de üretilen veya ithal edilen ilaçların ve sektörde yeralan firmalarının bilgilerine ulaşılabilen bir online kaynaktır.

İlaç Takip Sistemi

İlaç Takip Sistemi (İTS), Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu tarafından uygulamaya koyulmuş olup bu sistemle Türkiye'deki ilaçların her bir biriminin üretimden tüketime kadar her hareketinin izlenmesi ve takip edilmesi sağlanm...