Santa Maria Capua Vetere

Caserta

Caserta güney İtalya'nın Campania bölgesinde aynı ismi taşıyan Caserta ili merkezi olan bir komündür ve bir şehirdir. Caserta İtalya'da önemli bir tarım, ticaret ve sanayi şehri ve komünüdür. Şehrin Belediye Başkanı Nicodemo Petteruti'dir.

Maria

Maria şu anlamlara gelebilir:

Santa Maria

*Santa Maria, Kristof Kolomb`un gemilerinden biri.Santa Maria adını taşıyan Portekiz`de yerleşim birimleri:* Santa Maria - Azorlar`da ada.* Santa Maria - Bragança belediyesinde bucak.

Santa Maria Maior

Santa Maria Maior adını taşıyan Portekiz`de yerleşim birimleri:* Santa Maria Maior - Chaves belediyesinde bucak.* Santa Maria Maior - Funchal belediyesinde bucak.* Santa Maria Maior - Viana do Castelo belediyesinde bucak.

Capys

Yunan mitolojisinde, Capys ismi üç kişi için kullanılır;

Crixus

Crixus, (d. bilinmiyor - ö. MÖ 72), Galyalı köle. Spartaküs, Oenomaus ve Gannicus ile birlikte Antik Roma'daki köle isyanının lideriydi. (Galya dilinde adı "Kıvırcık Saçlı" anlamına geliyordu), Allobroges'u Romalılara karşı savunurken esir düşmüş, köle ya...

Caserta ili

Caserta ili (İtalyanca: ''Provincia di Caserta'') Güney İtalya'da Campania Bölgesinde yer alır. Bu ilin merkezi Caserta'dır.

Quintus Lentulus Batiatus

Quintus Lentulus Batiatus. Roma Cumhuriyeti döneminde Capua şehri yakınlarında bulunan bir gladyatör okulunun sahibi. Asil bir soydan gelmekteydi. Birçok kölesi, muhafızı ve gladyatörü vardı. Arenalarda düzenlenen dövüşlere gönderdiği gladyatörlerin başar...