Santa Monica College

Kısaca: Santa Monica College, Amerika Birleşik Devletleri`nde iki yıllık bir üniversitedir. Okul Kaliforniya Eyaleti`nin Los Angeles şehri yakınlarında olan ; Santa Monica şehrindedir. ...devamı ☟

Santa Monica College, Amerika Birleşik Devletleri`nde iki yıllık bir üniversitedir. Okul Kaliforniya Eyaleti`nin Los Angeles şehri yakınlarında olan ; Santa Monica şehrindedir.

Santa Monica College 1929`da ``Santa Monica Junior College`` olarak kurulmuştur. Şu an 32.000 öğrenci 90 değişik alanda eğitim görmektedir. Okul ayrıca A.B.D`deki en fazla yabancı öğrenciye sahiptir (100 ülkeden 3000 öğrenci ile).

Santa Monica College Kaliforniya`da University of California`ya en fazla öğrenci transfer eden okul olup, University of Southern California`ya da en fazla öğrenci transfer eden okullardan biridir. Transfer edilen alanların arasında işletme, gazetecilik, güzel sanatlar vb. bölümler bulunmaktadır.

Okul bunun yanı sıra, mesleklere hazırlamak için de özel lisans programları vermektedir. Bunların arasında muhasebe, moda tasarımı, IT, sanat tasarımı vb. meslekler bulunmaktadır.

Okulun KCWR (89.9 FM) isimli radyosu, Amerika`nın en fazla dinlenilen radyolarından biridir ve 450.000`e yakın insan tarafından dinlenilmektedir.

Dış bağlantılarSanta Monica College Resmi Sitesi

Kaynaklar

Vikipedi

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.