Sara Tavares

Sara Alexandra Lima Tavares ( d. 1 Şubat 1978) Portekizli şarkıcı ve söz yazarı. Hâlen yaşadığı Lizbon'da doğup büyüdü. İkinci nesil Portekizli Cape Verdean kökenli o, Afrika, Portekiz ve Kuzey Amerika'yı etkilemiş dünya müziğini besteliyor. Portekizce ve Portekizce tabanlı kleole dilleri yazmaktadır. Şarkılarının ana dili Portekizce olmasına rağmen, aynı şarkıda Portekizce kremayla Portekizce ve hatta İngilizce karıştıran çok dilli şarkılarını repertuvarında bulmak nadir değildir (ör. "Bir Aşk").

Tavares, 1994 yılında Fransa'da düzenlenen "Televizyon Şarkı Yarışması" nın kazanılmasına yardımcı olan ve 1994 Eurovision Şarkı Yarışması'nda yer almasına yardımcı olan Endemol şarkı yarışması Chuva de Estrelas'ın finalini kazandı (Whitney Houston'ın "Bir Zamanlı Bir An" ı gerçekleştirdi) , "Chamar a Musica" şarkısı 8. sıraya yerleşti.

Orijinal şarkının en iyi versiyonu için Disney ödülünü kazanan Disney filmi "The Hunchback of Notre Dame" ın Avrupa-Portekizce versiyonunun "Tanrıya Yardım Edin Outcasts" ı da seslendirdiği için de biliniyor. 2000'de En İyi Portekizli Şarkıcı için Portekiz Altın Küreyi kazandı.

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.