Saul Hudson

Saul Hudson veya daha iyi bilinen adıyla Slash (d. 23 Temmuz 1965, Hampshire), Guns N' Roses grubu ile ünlenen şu anda Slash ft.

}Saul Hudson daha iyi bilinen adıyla Slash (d. 23 Temmuz 1965 - Hampshire, İngiltere) Guns N` Roses grubu ile ünlenen şu anda Velvet Revolver grubunun üyesi olan solo gitarist.

Çocukluğundan beri ışıltılı müzik dünyasıyla iç içe olan Saul Hudson`ın annesi 70`lerin glam rock yıldızı David Bowie`nin kostümlerini dizayn etmekteydi. Slash okulundaki derslerden cok gitarla ilgileniyordu. Genç yaşta gitara başlayan Slash lise yıllarının sonlarında günde 12 saat gitar çalısıyordu. Bunu ödevlerden daha mantıklı buluyordu..

80lerin sonu ve 90ların başlarında son derece popüler olan hard rock grubu Guns n Roses solo gitaristi, Marlboro, Gibson Les Paul, Dunlop Cry Baby, ve fötr şapkasıyla özdeşleşmiş bunlardan ayrı düşünülemez olmuştur. Başta Slash ve Axl Rose olmak üzere aralarında sürekli bir iktidar mücadelesi oldugu söylenmiş ve guns n roses grubunun da bu nedenle izzy, slash, duff gibi bu grubunu temellerini olusturan isimlerden şu anda yoksun oldugu fikri pekçokları tarafından benimsenmiştir.

Slash Başta Eric Clapton ve Jimmi Hendrix olmak üzere pek çok blues gitaristinden etkilenmis ve yazdığı sololarda da bunu yansıtmıştır. Sololarında daha cok hammer on ve pull off ve Les paul`un agladığını düşündürten bendler kullanan slashin sololarındaki herkesin hissettirdiği duygu bu insanın bir rockstardan çok ne kadar sanatçı ruhlu olduğudur. ``Guitar World`` gibi dünyaca ünlü gitar dergilerinin yanı sıra her türlü müzik yayın organlarında Slash gelmiş geçmiş en iyi gitaristlerden biri olarak kabul edilmektedir.

Slash şu anda eşi Perla Ferrar ve iki oğlu; London (4) ve Cash (2) ile Beverly Hills`de yaşıyor.

Su an Eski Guns n Roses üyeleri Duff ve Matt`in de oldupu Velvet Revolver grubunu sololarıyla desteklemekte ve turneleriyle başarılı müzik kariyerini daha yükseklere taşımaktadır.

Kaynaklar

Vikipedi

İlgili konuları ara


Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.

Saul Hudson ilgili konular

 • Slash

  Saul Hudson veya daha iyi bilinen adıyla Slash (d. 23 Temmuz 1965, Hampshire), Guns N' Roses grubu ile ünlenen şu anda Slash ft.
 • Guns N' Roses

  80'lerin sonlarında en çok tartışılan rock topluluklarından olan Guns N'Roses'ın çekirdek kadrosu Axl Rose (William Bailey) ve Izzy Stradlin'd
 • Saul Hudson

  Saul Hudson veya daha iyi bilinen adıyla Slash (d. 23 Temmuz 1965, Hampshire), Guns N' Roses grubu ile ünlenen şu anda Slash ft.
 • Gibson Les Paul

  Ünlü Gibson elektro gitar markasına ait bir model ismidir ve ünlü Amerikalı caz gitaristi Les Paul için ve bizzat kendisinin tasarımı ile ür
 • Use Your Illusion I

  Müzik albümü
 • Billy Howerdel

  Billy Howerdel (d. 18 Mayıs 1970), Amerikan müzik grubu A Perfect Circle`ın kurucu üyesi, gitaristi, söz yazarı ve prodüktörü olan müzisyen.
 • Synyster gates

  Synyster Gates (d. Brian Elwin Haner, Jr.) 7 Temmuz 1981 Huntington Beach, Kaliforniya doğumlu Amerikan müzisyen, söz yazarı ve Avenged Sevenfold
 • Serkan Özgen

  Serkan Özgen (d. 31 Ocak 1972, Ankara), Yüksek Sadakat grubunun gitaristi ve geri vokalidir.
 • Mr Hudson

  Mr Hudson (eskiden Mr Hudson & The Library), Londra temelli bir müzik grubudur. Üyeleri arasında Birminghamlılar da yer alır. Bu ikililik grubun
Saul Hudson
Saul Hudson