Saul Hudson

Saul Hudson veya daha iyi bilinen adıyla Slash (d. 23 Temmuz 1965, Hampshire), Guns N' Roses grubu ile ünlenen şu anda Slash ft.

Saul Hudson

}

right|thumb|Slash

Saul Hudson daha iyi bilinen adıyla Slash (d. 23 Temmuz 1965 - Hampshire, İngiltere) Guns N` Roses grubu ile ünlenen şu anda Velvet Revolver grubunun üyesi olan solo gitarist.

Çocukluğundan beri ışıltılı müzik dünyasıyla iç içe olan Saul Hudson`ın annesi 70`lerin glam rock yıldızı David Bowie`nin kostümlerini dizayn etmekteydi. Slash okulundaki derslerden cok gitarla ilgileniyordu. Genç yaşta gitara başlayan Slash lise yıllarının sonlarında günde 12 saat gitar çalısıyordu. Bunu ödevlerden daha mantıklı buluyordu..

80lerin sonu ve 90ların başlarında son derece popüler olan hard rock grubu Guns n Roses solo gitaristi, Marlboro, Gibson Les Paul, Dunlop Cry Baby, ve fötr şapkasıyla özdeşleşmiş bunlardan ayrı düşünülemez olmuştur. Başta Slash ve Axl Rose olmak üzere aralarında sürekli bir iktidar mücadelesi oldugu söylenmiş ve guns n roses grubunun da bu nedenle izzy, slash, duff gibi bu grubunu temellerini olusturan isimlerden şu anda yoksun oldugu fikri pekçokları tarafından benimsenmiştir.

Slash Başta Eric Clapton ve Jimmi Hendrix olmak üzere pek çok blues gitaristinden etkilenmis ve yazdığı sololarda da bunu yansıtmıştır. Sololarında daha cok hammer on ve pull off ve Les paul`un agladığını düşündürten bendler kullanan slashin sololarındaki herkesin hissettirdiği duygu bu insanın bir rockstardan çok ne kadar sanatçı ruhlu olduğudur. ``Guitar World`` gibi dünyaca ünlü gitar dergilerinin yanı sıra her türlü müzik yayın organlarında Slash gelmiş geçmiş en iyi gitaristlerden biri olarak kabul edilmektedir.

Slash şu anda eşi Perla Ferrar ve iki oğlu; London (4) ve Cash (2) ile Beverly Hills`de yaşıyor.

Su an Eski Guns n Roses üyeleri Duff ve Matt`in de oldupu Velvet Revolver grubunu sololarıyla desteklemekte ve turneleriyle başarılı müzik kariyerini daha yükseklere taşımaktadır.



}

Kaynaklar

Vikipedi

İlgili konuları ara

Yanıtlar