--}}

Sawyer

James "Sawyer" Ford, ABD'de ABC kanalında yayınlanan televizyon dizisi Lost'un kurgusal karakterlerinden biridir.

Lost karakteri | Başlık=Sawyer| | Resim=Josh Holloway Sawyer rolünde| | ilk görünüş = "Pilot, Part 1" | son görünüş = | Flashbackleri= "Confidence Man"
"Outlaws"
"Exodus, Part 1"
"The Long Con"
"Every Man for Himself"| | Ad=James Ford| | Yaş= | Durum= | Meslek= Dolandırıcı | Canlandıran = Josh Holloway|

James "Sawyer" Ford, ABD`de ABC kanalında yayınlanan televizyon dizisi Lost`un kurgusal karakterlerinden biridir. Karakteri canlandıran oyuncu Josh Holloway`dir.

Kurgusal Karakter Biyografisi

spoiler

Kazadan önce

1968`de Knoxville, Tennessee`de doğan Sawyer`ın gerçek ismi James Ford`dur. Ailesinin yıkılmasına sebep olan dolandırıcı Sawyer`ın ismini takma isim olarak kullanır ve kendisi de bir dolandırıcıdır.

Gerçek Sawyer, küçük James Ford`un ailesini dolandırmak için annesi ile ilişkiye girmiş ve tüm paralarını ellerinden almıştır. Bu olay sonucunda James`in babası, annesini öldürüp intihar etmiştir. Bu olayların üzerine James dokuzuncu sınıftayken okulu bırakmıştır.

Gerçek Sawyer`dan intikam almak için yemin eden James kendisini mali bir sıkıntının içinde bulur ve kendisi de dolandırıcılar dünyasına dalar. Sawyer`ın mesleğini ve ismini alır, kendi çekiciliğini kadınları baştan çıkarıp dolandırmak için kullanır.

En çok kullanığı dolandırıcılık yöntemi şu şekildedir : Bir kadınla geçen gecenin ardından yataktan kalkar ve önemli bir toplantıya geç kalmış tavrı takınır. Hızlıca çantasını alırken çanta açılır ve içindeki tüm paralar etrafa saçılır. Kadının aslında bunu görmemesi gerekiyormuş gibi davranır ve kadının kendisinin veya zengin kocasının da bu gizli işe para yatırmasını sağlar.

Dizide Sawyer`ın geriye dönüşlerinden birinde Sawyer`ın Jessica isimli bir kadını ve kocası David`i bu yöntemle dolandırmak üzereyken görüyoruz. Ailenin küçük çocuğunu görünce kendisinin yaşadıklarını hatırlıyor ve gerçek Sawyer`ın kendisine yaptıklarını onlara da yapıp aileyi dağıtmak istemediği için anlaşmadan vazgeçiyor.

Sawyer`ın diğer bir dolandırıcılığında dul Cassidy Phillips dolandırılmak üzere olduğunu anlıyor ve Sawyer`a boşanma sırasında aslında kendisine pek bir şey kalmadığını söylüyor. Fakat dolandırma işi ilgisini çekiyor ve Sawyer`dan bunu kendisine de öğretmesini istiyor. Sawyer ona birkaç basit dolandırma yöntemini gösteriyor ve Cassidy bir süre sonra daha büyüğünü gerçekleştirmek istediğini ve aslında eski kocasından almış olduğu 600,000 doları olduğunu söylüyor.

Daha sonra, Cassidy`yi dolandırmaktan vazgeçmiş olmasına rağmen ortağı Gordy`nin tehditleri sonucunda devam etmeye zorlanır, eve döner ve Cassidy`ye kaçmasını söyler, kendisini paraları bir çantaya doldurup Cassidy`ye verir gibi gösterir. Parası olduğunu önceden bildiğini itiraf eder ve parayı getirmezse kendisini öldürmek için dışarıda bekleyen bir araba olduğunu söyler. Cassidy çantayı alıp gider ve Sawyer bir süre bekledikten sonra eve girer ve gerçek paraların olduğu çantayı alarak (Cassidy`ye verdiği sahtedir) oradan ayrılır.

Kazadan kısa bir süre önce Sawyer`a gerçek Sawyer`ın Avustralya`da olduğu bilgisi verilir. Sawyer Avurtralya`ya gider ve orada kendisine söylenen adamı bularak birkaç el ateş eder ve öldürür, fakat ölmeden önce adamın söylediklerinden kandırıldığını anlar, aslında Sawyer`ı ona gönderen kişi, kendisine borcu olduğu için onu Sawyer`a öldürtmüştür.

Avustralya`dayken bir bar kavgasına karışır ve polis tarafından Avustralya`dan tekrar dönmemek üzere gönderilir..

Fakat aradığı gerçek Sawyer`ı adada bulur ve onu öldürür.

Linkler

Lost

Kaynaklar

Vikipedi

Haritası

Sawyer koordinatları: 34.0171390, -95.3649310

Diğer anlamları

Sawyer

1. anlamı bıçkıcı, bıçkıcı.
2. anlamı biçkici.

Sawyer

Sawyer İngilizce anlamı ve tanımı

Sawyer anlamları

  1. (noun) A tree which has fallen into a stream so that its branches project above the surface, rising and falling with a rocking or swaying motion in the current.
  2. (noun) The bowfin.
  3. (noun) One whose occupation is to saw timber into planks or boards, or to saw wood for fuel; a sawer.

Sawyer tanım:

Kelime: saw·yer
Söyleniş: 'so-y&r, 'soi-&r
İşlev: noun
1 : one that saws
2 : any of several large longicorn beetles whose larvae bore large holes in timber or dead wood
3 : a tree fast in the bed of a stream with its branches projecting to the surface

Sawyer

İngilizce Sawyer kelimesinin İspanyolca karşılığı.
s. serrador, aserrador

Sawyer

İngilizce Sawyer kelimesinin Fransızca karşılığı.
n. scieur, personne dont le métier est de scier

Sawyer

İngilizce Sawyer kelimesinin Almanca karşılığı.
n. Säge

Sawyer

İngilizce Sawyer kelimesinin İtalyanca karşılığı.
s. segantino, segatore

Sawyer

İngilizce Sawyer kelimesinin Portekizce karşılığı.
s. serrador

Sawyer

i. bıçkıcı, doğramacı

Sawyer

İngilizce Sawyer kelimesinin Flemenkçe karşılığı.
zn. zaag, zager

Sawyer

n. woodcutter, one who cuts wood with a saw

İlgili konuları ara


Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.

Sawyer
Sawyer