Sayid Jarrah

Kısaca: Sayid Hassan Jarrah, ABD'de ABC kanalında yayınlanan televizyon dizisi Lost'un kurgusal karakterlerinden biridir. ...devamı ☟

Sayid Jarrah
Sayid Jarrah

, Lost dizisinde Naveen Andrews tarafından oynanmaktadır. ]

Lost televizyon dizisinde Naveen Andrews`in oynadığı karakter.

Geçmişi

} Doğma büyü Irak`lı olan Sayid, Saddam`ın ordusundan İletişim Subayı görevini yapmaktaydı. Çocukluk aşkı kendisini Oceanic Uçuş 815`te seyahat etmesinin nedeniydi. Körfez Savaşı sırasında Amerikan askerleri onu, en yakın arkadaşı Nadia`ya işkence yapmaya zorlamıştır. Bu, onun geçmişindeki unutmak istediği bir yaradır ve bu olaylar yüzünden derin pişmanlıklar duymaktadır.

Adadaki Hayatı

} Sayid Jarrah adaya ilk düştüğünde Sawyer tarafından önyargıyla karşılanmıştır, çünkü kendisi bir Irak`lıdır ve 11 Eylül olayları sebebiyle potansiyel suçlu olarak görülmektedir. Ama daha sonra adadakiler için ne kadar yararlı olduğunu kanıtlamıştır. Kendisi bir İletişim Subayı olduğu için, uçağın kokpitinde bulunan vericiyi çalıştırmayı başarmış, ve böylece adada 16 yıldır dönüp duran imdat çağrısını yakalamıştır. Ayrıca Sayid, kendini Henry Gale adıyla tanıtan insanın sahtekar olduğunu ilk bakışta anlamış, ve ne kadar insan sarrafı olduğunu bizlere göstermiştir. Ve belki de yaptığı en önemli şey de Michael`ın yalan söylediğini ve kendilerini bir tuzağa sürüklediğini anlamasıdır. Kendisi adanın sempatik insanlarından biridir. Adada tanıştığı Shannon`la kısa bir ilişki yaşamıştır, ancak Shannon`ın trajik ölümüyle birlikte bu ilişki de sona ermiştir.

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.