Scott Pask

Buttons

"Buttons", Sean Garrett, Jamal Jones, Jason Perry ve Nicole Scherzinger tarafından Pussycat Dolls'un PCD albümü için yazılan şarkıdır. Albümün dördüncü teklisi olarak yayımlanmış ve grubun en iyi şarkılarından biri olmuştur.

Carpetbagger

Carpetbagger, ABD tarihinde Amerikan İç Savaşının 1865 yılında sona ermesiyle beraber yeniden yapılanma dönemi süresince Güney eyaletlerine gelen beyaz Kuzeyliler için kullanılan aşağılayıcı terimdir.

çörek

Tsoureki (Yunanca τσουρέκι), çörek (Türkçe), panarët (Arnavutça), choreg (Ermenice չորեկ), çörək (Azerice). Az yağlı, bazen şekerli ve yumurtalı, gevrekçe bir hamur işidir.Azerbeycanda ekmek anlamında kullanılır.En çok bilinen çörek çeşidi ay çöreği ve pa...

perhiz

Perhiz Günlük yiyecek ve içeceklerde miktar veya çeşit itibarı ile yapılan ayarlama veya düzenleme. En sık olarak çeşitli hastalıkların tedavisinde uygulanır. Diyet kelimesiyse daha geniş bir manada günlük beslenmedeki her türlü düzenlemeleri ifade eder....

62. Tony Ödülleri

62. Tony Ödülleri 15 Haziran 2008, Pazar günü 2007-2008 sezonunda Broadway'de sahnelenen oyunlara verilecek ödüller. CBS tarafından yayınlanacak olan tören New York City Radio City Music Hall'da yapılacaktır.

Tyne-Wear derbisi

Tyne-Wear derbisi iki takım olan Newcastle United ile Sunderland'in karşılaşmasına verilen derbi adı. Tyne nehrinden dolayı İngiltere'nin kuzeydoğusundaki bu bölgeye verilen isimdir. Kuzeyinde Newcastle, güneyinde ise Sunderland şehirleri bulunur.

ABD Kızılderilileri federal kabileleri

ABD Kızılderilileri federal kabileleri ya da federal olarak tanınan ABD Kızılderili kabileleri (İngilizce ''federally recognized tribes''), Amerika Birleşik Devletleri'ne bağlı Alaska eyaleti dışında Kıta ABD'sinde yaşayan ABD Kızılderililerinin oluşturdu...

Akdim

AKDİM (''Antalya Kültürlerarası Diyalog Merkezi'') Antalya’da faaliyet gösteren, kültürlerarası diyalogu geliştirmek için kurulan bir dernektir. Dernek 2006 yılında kurulmuştur.