Seattle

Amerika Birleşik Devletleri'nin Washington eyaletinde bir şehir. Amerikanın en kuzey batı ucundadır. Türkiye ile arasında 10 saat zaman farkı vardır.

Amerika Birleşik Devletleri'nin Washington eyaletinde bir şehir. Amerikanın en kuzey batı ucundadır. Türkiye ile arasında 10 saat zaman farkı vardır. En büyük ilk on şehir arasındadır. 1800 lerin sonunda ünlü olmuştur. Kanada'da altın bulunması ile California daki altın avcıları Kanada'ya hücum etmiştir. Kanada hükümeti bir kural getirip altın avcılarının tam teçhizatlı olarak Kanada'ya girmelerini zorunlu tutmuştur. Seattle Kanada'dan önceki son ABD şehiri olduğundan bu sayede oldukça kalkınmıştır.

Ayrıca pek çok grunge müzik grubu bu şehirden çıktığı için şehir grunge müzikle anılır olmuştur. Seattle Sehrinin resmi web sayfası: Seattle

Haritası

Seattle koordinatları: 47.620973, -122.347276

Diğer anlamları

Seattle

İngilizce Seattle kelimesinin İspanyolca karşılığı.
s. Seattle (ciudad-puerto de los E.E.U.U.)

Seattle

İngilizce Seattle kelimesinin Fransızca karşılığı.
n. Seattle, ville portuaire à Washington (USA)

Seattle

İngilizce Seattle kelimesinin Almanca karşılığı.
n. Seattle, Hafenstadt in Washington (USA)

Seattle

İngilizce Seattle kelimesinin İtalyanca karşılığı.
s. Seattle (città-porto dello stato di Washington, U.S.A.)

Seattle

İngilizce Seattle kelimesinin Portekizce karşılığı.
s. Seattle, cidade portuária no estado de Washington (EUA)

Seattle

Fransızca Seattle kelimesinin İngilizce karşılığı.
n. Seattle, port city in the state of Washington (USA)

Seattle

Almanca Seattle kelimesinin İngilizce karşılığı.
npr. seattle

Seattle

İngilizce Seattle kelimesinin Flemenkçe karşılığı.
zn. Seattle (havenstad in de staat Washington, USA)

Seattle

n. port city in the state of Washington (USA) n. Seattle, port city in the state of Washington (USA) n. Seattle, port city in the state of Washington (USA)

İlgili konuları ara


Görüşler

  • misafir Avatar
    misafir - 4 yıl önce
    Seattle la 2004 yılında Mayıs ayında gittim.ilk kez okyanusu gördüm,Seattle kanallar şehri, su ile kaplı Kmprüler ayrılıyor gemiler geciyor tekrar kapanıyor. köprüleri oldukca cok ,spor alanları,yürüyüş parkurları,sokakları caddeleri temiz sokaklarda akvaryum var içinde rengarenk balıkları,ağacın bir dalını değil bir yaprağını koparmıyorlar,sokakları hep ciçekli,karşıdan karşıya gecmek istediğinde direk teki düğmeye bir dokunuyorsun arabalar duruyor sende geciyorsun , öyle bir şehir planlaması varki kaybolmak imkansız... Sokaklarda başıboş ne kedi nede köpek var.ama daldan dala ve ağactan ağaca atlayan sincaplarla dolu zira caddelerde hep meyve ağacları var ve hiç bir kişi bir meyve bile koparmıyor...Anlatılacak öyle cok özellikleri varki.cok uzun süreceği için kısa kesiyorum. hayatımdaki en güzel yurt dışı seyahati idi....iyi günler sizlere....cemile canan Cingör.Emekli öğretmen

Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.

Seattle
Seattle