Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi Selçuk Üniversitesi`ne bağlı bir hukuk fakültesidir.

Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi

Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi, 547 Sayılı Yüksek Öğretim Kanunu ve Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı hakkında 20 Temmuz 1982 tarihindeki 41 Sayılı Kanun Hükmündeki Kararname ile 1983 yılında kurulmuştur.

Fakülte 1983 yılında Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi'ne ait barakalarda kısıtlı imkanlarla öğretime başlamış, 1984 öğretim yılının ikinci yarısında Konya Çocuk Yetiştirme Yurdundan kiralanan ek binada altı yıl öğretime devam etmiştir.Bu süreç içerisinde Selçuk üniversitesi Rektörlüğü ve Fakülte Dekanlığının özverili çabalarıyla Fakülte kütüphanesi kurulmuş ve kitap, süreli yayınlar, artırılmaya çalışılmıştır. Ayrıca Fakültemiz, S.Ü.Rektörlüğü'nün düzenlediği çeşitli panel, sempozyum, konferans gibi kültürel aktivitelere iştirak etmiş, spor faaliyetlerinde çeşitli branşlarda başarılar elde etmiştir. Bu süre içerisinde Ankara ve İstanbul Hukuk Fakültelerinden, alanlarında ihtisas sahibi değerli öğretim üyelerinin misafir öğretim üyesi olarak katkıları sağlanmıştır.

Fakülte şu anda eğitim faaliyetini sürdürmekte olduğu Kampus teki binaya 2002 yılında taşınmıştır.Ayrıca Fakülte hakim ve savcılık sınavlarındaki başarılarıyla da Hukuk Fakülteleri arasında ön sıralarda yer almaktadır:

Linkler

Kaynaklar

Vikipedi

İlgili konuları ara

Yanıtlar