Selecció Eurovisió

Küçük Andorra prensliği, 2008 Eurovision Şarkı Yarışması katılımcısını iç bir seçim yaparak seçti. Bu seçim süreci,(ASMA) etkili olarak iç bir seçimin lehinde ulusal seçim sürecini bırakmanın, Andorra`lı sanatçılarının umumi katılımını engellediğine inanan Andorra birliği müzisyenleri tarafından kusurlu bulundu. Buna rağmen RTVA Andorra`nın, önceki Operacion Triunfo yarışmacısı tarafından temsil edilecek olduğunu ilan etti, Gisela; 10 Aralık 2007`de Andorra televi

Küçük Andorra prensliği, 2008 Eurovision Şarkı Yarışması katılımcısını iç bir seçim yaparak seçti. Bu seçim süreci,(ASMA) etkili olarak iç bir seçimin lehinde ulusal seçim sürecini bırakmanın, Andorra`lı sanatçılarının umumi katılımını engellediğine inanan Andorra birliği müzisyenleri tarafından kusurlu bulundu. Buna rağmen RTVA Andorra`nın, önceki Operacion Triunfo yarışmacısı tarafından temsil edilecek olduğunu ilan etti, Gisela; 10 Aralık 2007`de Andorra televizyon yayıncısı, Gisela`nın sunulması için bir basın toplantısı yapıldı ve Casanova seçilerek Belgrad`da Andorra Teması Olacaktı.

Eurovision

Eurovision`da, Andorra, 20 Mayıs 2008`de 1. yarı finalde yer alacak. "Casanova", Katalanca`da bazı sözcük gruplarıyla İngilizce`de söylenecek. Gisela, Eurovision performansının, "Yenilik getiren, ve şaşırtmak" olacak olduğunu belirtti, ve şarkının, Avrupa`nın karşısında terfiiyle ilgili bir turu alacak olduğu. Andorra hükümetinin turizminin bölümü, ülkenin terfiiyle ilgili görüntüsünün üretimi için 31.000 a‚¬`ya söz verdi.

esc-taslak

Kaynaklar

Vikipedi

İlgili konuları ara


Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.

Selecció Eurovisió ilgili konular