Seray Sever

Seray Sever, (d. 27 Şubat 1973 İstanbul) Sinema ve dizi oyuncusu, sunucu

Seray Sever, (d. 27 Şubat 1973 İstanbul) Sinema ve dizi oyuncusu, sunucu

Üniversite yıllarının başında hobi amaçlı reklamlarda oyuncu olmak için Neşe Erberk ile görüşen Seray Sever, 1990 yılında Kahraman Afyonoğlu`ndan gelen teklif üzerine TRT`de "Popstar" isimli müzik eğlence programının sunuculuğunu üstlendi. Mustafa Mayadağ`ın yönetmenliğinde gerçekleşen program üç yıl sürdü.

1996 yılında, Atv`de "Sabah Şekerleri"nde programını sunmaya başladı. Daha sonra Erhan Yazıcıoğlu ile Seç Bakalım, Orhan Boran`la "Atv`de Pazar" ve Show TV`de yayınlanan "Şans Kapıyı Çalınca" adlı yarışma programında görev aldı. 2002`de, Show TV`de yayınlanan ve büyük ilgi çeken dizi film Dadı`da başrolde oynadı. Aynı yıl, Show TV`de yayınlanan "Ev Hali" isimli dizi, Atv`de "Aşk Olsun" isimli program, "Dolunay Katili" isimli tiyatro oyunu ve pek çok reklam filminde oynadı. Daha sonra, "O Şimdi Asker" isimli sinema filminde rol aldı.

2003 yılında, Kurtlar Vadisi isimli dizinin ilk 22 bölümünde oynadı. Ayrıca, TRT`de "Esir Şehrin İnsanları" ile Show TV`de "Krypton" isimli yarışma programda yer alan Seray Sever, Kanal D`nin "Popstar" isimli yarışma programının sunuculuğunu yaptı.

2004 yılında Kanal D`de "Turkstar", Atv`de "Ünlüler Çifliği", Star TV`de "Tatil Aşkları", Birol Güven`in "Çocuklar Ne Olacak" isimli dizisi ve Hakan Yılmaz ile birlikte "Sevgili Karım" adlı tiyatro oyununda rol aldı.

2005`de Atv`de "Ünlüler Çiftliği", Star TV`de Yasemin Yalçın ile "AB`nin Yolları Taştan" isimli dizi, Mustafa Altıoklar`ın yönetmenliğini yaptığı "Banyo" isimli sinema filminde rol aldı.

5 yıl boyunca Cosmopolitan dergisinde "Seray Sever`le Baş Başa" köşesinde röportajlar yaptı. Ali Atıf Bir ile birlikte, Cine 5`de, her akşam canlı yayınlanan "Başka Yerde Yok" programını sundu.

Türkmax da Seray Sever ve Erkekler ile Atv de Metin Şentürk ile birlikte Sabahın Körü programlarını sundu.Yine Türkmax`da Oktay Kaynarca ile birlikte program yapmaktadır.

Linkler

Kaynaklar

Vikipedi

İlgili konuları ara


Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.

Seray Sever ilgili konular

 • Zerda

  'Zerda' 2002 yılında ATV de yayınlanan Türk Drama televizyon dizisidir.65 bölüm sürmüştür.Başrollerinde Ece Uslu ve Yavuz Bingöl vardır.Y
 • Derya Çakır

  Derya Çakır Kurtlar Vadisi dizisinde Süleyman Çakır`ın kızkardeşi. Derya Çakır, Tombalacı Mehmet`in ünlü kumarhane baskınında öldürü
 • Seray Sever

  Seray Sever, (d. 27 Şubat 1973 İstanbul) Sinema ve dizi oyuncusu, sunucu
 • Maskeli Beşler: Kıbrıs

  Maskeli Beşler: Kıbrıs, komedinin usta isimleri Mehmet Ali Erbil, Şafak Sezer, Peker Açıkalın, Deniz Akkaya, Seray Sever, Hakan Ural, Melih Eke
 • Sıkı Dostlar (dizi)

  Sıkı Dostlar, baş rollerinde Haluk Bilginer, Özkan Uğur, Seray Sever, Nez ve Hasibe Eren'in oynadığı 2009 yapımı Türk salon komedisi dizisi
 • Zulüm (film)

  Zulüm, yönetmenliğini Atıf Yılmaz'ın yaptığı 1972 tarihli Türk filmi.
 • Özge Sezince

  Özge Sezince (d. İstanbul 8 Ekim 1986)