Ses De��I��Meleri

Audio Engineering Society

Muhtedi (Abbasi)

Muhtedi, tam ismiyle Ebu İshak Muhtedi billah Muhammed bin Harun el-Vasık (d:? - ö. 21 Haziran 870. 869-870 döneminde hükümdarlık yapan ondördüncü Abbasi halifesi olmuştur.

M

M Türk alfabesinin on altıncı harfi ve bu harfin temsil ettiği ses. M sesi, geniz yolundan geldiği için fonetikte, genizsi bir dudak sesi sayılır.

Clementine

Clementine [Clí©mentine : les merveilleux voyages de Clí©mentine et ses amis]<br /> 1980`lerde TRT 1 de yayınlanan bir Fransız çizgi filmidir.

De Saussure

Clémentine

Clémentine : les merveilleux voyages de Clémentine et ses amis

Clementine (çizgi film)

Clémentine : les merveilleux voyages de Clémentine et ses amis

Bobby Farrell

Roberto "Bobby" Alfonso Farrell (d. 6 Ekim 1949, Aruba – ö. 30 Aralık 2010, Saint Petersburg) Aruba doğumlu Hollandalı müzisyen ve şarkıcı. 1970'li yıllara damgasını vuran ''Ma Baker'' ve ''Daddy cool'' parçalarıyla hit olmuş Boney M. adlı grubun tek erke...

Fraortis

İ. M. Dyakonov. Midiya tarixi. M.-L., 1965, say 238.  ^ Labat R. Kastariti, Phraorte et les debuts de l'histoire mede. JA, CCXLIX, 1, 1968.  ^ Medes. 

Paul Pelliot

Paul Pelliot, (d. 28 Mayıs 1878, ö. 26 Ekim 1945), özellikle dil çalışmalarına ve çeşitli din ve Orta Asya kültürlerinin tarihçesine katkıda bulunmuş bir Fransız doğubilimcisidir. Ünlü Sylvain Lévi'nin öğrecisidir. Pelliot, Orta Asya'da Kazı bilimsel araş...