Sesini Y��Kseltmek

Boşnak Alfabesi

Alfabe ve telaffuz, Boşnakça gibi Latin abecesiyle yazılır. Boşnakça alfabesi 30 harften oluşur.

İnnuca

Naskapice

Naskapice ya da Naskapi dili (kendilerince ᐃᔪᐤ ᐃᔨᒧᐅᓐ ''iyuw iyimuun'' ; İngilizce ''Naskapi''), Kanada'da Doğu Québec ve Labrador'da yaşayan Naskapiler (ᓇᔅᑲᐱ) tarafından konuşulan Algonkin dilleri ailesinin Merkezî Algonkin dilleri grubundan Kricenin lehç...

sedil

''Sedil'' (diğer adıyla "çengel"), dilbilimde ve çoğu dilde kullanılan bir diyakritik işarettir.

Y

Y Türk alfabesinin yirmi sekizinci harfi ve Türkçede bu harfin işâret ettiği ses. Bir ön damak ünlüsü olan “y”, bâzı benzerlikleri düşünülerek yarım ünlü kabul edilir.

malinois

Malinois, soluk sarıdan koyu sarıya kadar sarı rengin bütün çeşitlerine sahip bir kuştur.

Vav (harf)

Vav, İbrani alfabesi'nin ( ו ) ve Ebced hesabına göre Arap alfabesi'nin ( و ) altıncı harfi olup modern Arap alfabesinin yirmiyedinci harfidir.

Ses Sağlığı

Kulak Burun Boğaz Uzmanı Doç. Dr. Gürsel Dursun, sesi kalınlaşmayan erkek çocuklarına, tek seansta "gırtlak eğitimi" vererek seslerini kalınlaştırdıklarını bildirdi.

boşnakça

Boşnakça (Boşnakça: Bosanski jezik, Bosanski), çoğunluğu Bosna-Hersek'te yaşayan Boşnakların konuştuğu dil. Bosna-Hersek'in nüfusunun yarıdan fazlasını Boşnaklar oluşturur ve Boşnakça bu ülkenin resmî dillerinden biridir.

Doğuşkan

Bir sese ayırıcı özelliğini(adını) veren frekans, aslında, o sesin üstünde, onunla aynı anda tınlayan farklı seslere temel oluşturan en kalın sese aittir.