Setanta Sports

Setanta Sports, İrlanda, Dublin'den yayın yapan bir spor kanalıdır. 1990 yılında yayına başlamıştır. Uluslararası olarak ABD, Kanada, Avustralya ve Afrika'da yayınları vardır. 23 Haziran 2009 tarihine kadar Setanta Sports GB adı altında Büyük Britanya'da da yayın yapmaktaydı. Fakat mali problemlerden dolayı yayınını bu bölgede durdurmak zorunda kalmıştır.

Setanta Sports, İrlanda, Dublin'den yayın yapan bir spor kanalıdır. 1990 yılında yayına başlamıştır. Uluslararası olarak ABD, Kanada, Avustralya ve Afrika'da yayınları vardır. 23 Haziran 2009 tarihine kadar Setanta Sports GB adı altında Büyük Britanya'da da yayın yapmaktaydı. Fakat mali problemlerden dolayı yayınını bu bölgede durdurmak zorunda kalmıştır. Rugby, Futbol, Formula 1, Boks gibi spor dallarında canlı yayınlar, programlar yayınlar. == Tüm kanallar Setanta Ireland

Setanta Ireland

, (Türkçe: Setanta İrlanda) İrlanda'daki yerel ve uluslararası müsabakaları yayınlayan kanaldır. The Hub, On the Limit Sports, The Hub, Greyhound View,

Setanta Ireland

'da yayınlanan programlardan bazılarıdır.

Setanta Sports 1

Setanta Sports 1

, İrlanda ve Büyük Britanya'da yayın yapan kanaldır. Futbol, Rugby, Golf gibi müsabakaları yayınlarını canlı ve banttan olarak vermektedir.23 Haziran 2009'da İrlanda'da da kapatılsa da kısa bir süre sonra tekrar açıldı.Büyük Britanya'daysa 23 Haziran'da kapatıldı.

Setanta Sports 2

Setanta Sports 2

, İrlanda ve Büyük Britanya'da yayın yapmaktaydı.

Setanta Sports 1

'de çakışan maçlarını göstermekteydi ama mali sorunlar nedeniyle 23 Haziran 2009'da o da kapanmıştır.

Setanta Sports News

Setanta Sports News

, Setanta Sports ve Virgin Media firmaları tarafından kurulmuş bir televizyon kanalıdır. Spor haber içerikli bir televizyon kanalıdır. 29 Kasım 2007 tarihinde yayına başlamıştır. İrlanda ve Büyük Britanya ülkelerinde yayın yapmaktaydı fakat maddi problemlerden dolayı 23 Haziran 2009 tarihinde kapatılmıştır.

Setanta Golf

Setanta Golf

, 11 Ocak 2007'de yayınına başlayan Golf yayını içerikli spor kanalıdır. Birçok önemli golf müsabakaları yayınlanmaktaydı fakat maddi problemlerden dolayı 23 Haziran 2009 tarihinde kapatılmıştır.

Uluslararası yayınlar

Setanta Sports USA, Avustralya, Afrika ve Kanada olmak üzere 4 adet uluslararası yayınları vardır. Her kanal adını taşıdığı ülke veya kıta için yayın yapmaktadır. Örneğin Setanta Sports Canada, sadece Kanada'da, Kanada'ya özel programlarla yayın yapmaktadır. Ayriyetten, canlı yayınlar da bölgeden bölgeye değişmektedir. Örneğin, Setanta Sports Australia'da Bundesliga canlı yayınlanırken, Setanta Sports USA'da yayınlanmamaktadır. Bunun nedeni yayın haklarının sınırlı olmasından dolayıdır. Yayınların içerikleri ise genel olarak

Setanta Sports 1

'in yayınlarına (Futbol, Golf v.b) benzetilebilir. == Kulüp kanalları == Setanta Sports, bazı futbol kanallarının da sahibidir. Celtic TV, Arsenal TV, Rangers TV ve LFC TV gibi kanalların sahibidir. Bu kanalların geneli özel röportajlar, maç özetleri, kulüplere özel haberler, takımın tarihi hakkında belgeseller v.b içeriklere sahiptirler. == Dış bağlantılar == * Setanta Sports İnternet Sayfası * Bu makale yazılırken İngilizce Vikipedi'deki Setanta Sports, Setanta Sports Australia, Setanta Sports (Canada) ve Setanta Sports USA makalelerinden yararlanılmıştır.

Kaynaklar

Vikipedi

Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.

Setanta Sports ilgili konular