Shefali Chowdhury

Düzenle|Mayıs 2007

İsim: Shefali Chowdhury

Doğum Tarihi ve Yeri: 20.06.1988 - Galler

20 Haziran 1988 yılında Galler`de doğdu. Shefali aslen Bangladeşli, 5 çocuklu, Müslüman bir ailenin en küçüğüdür.1980`lerde pek çok Bangladeşli, Birleşik Krallık`a göç ederken ailesi de Bangladeş`in Sylhet şehrinden İngiltere`ye göç etti.

İlk yer aldığı film adı pek duyulmamış Kannathil Muthamittal da olsa, Harry Potter ve Ateş Kadehi filminde Parvati Patil rolü sayesinde dikkatleri üzerine çekti.

Ateş Kadehi`nde Harry Potter`ın Noel Balosu eşini oynuyordu. Filmde Harry Potter`ı oynayan Daniel Radcliffe, Harry Potter ve Ateş Kadehi` nin yapımı sırasında This Is London`a şöyle dedi: " Shefali ile bir dans sahnem vardı. O tamamiyle göz kamaştırıcıydı.”

Shefali imrenilen Parvati rolünü Birmington`daki Waverley okulunda son senesini okurken elde etti. Solihull`da bulunan The Sixth Form College`da şu anda A-Düzey`de İngiliz Dili ve Edebiyatı, Sosyoloji ve Din derslerini tamamlamak üzere. Dersleri Harry Potter serisinin yeni kısmı olan Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı` nda oynayacağı Parvati Patil rolü çekimleri ile çakışıyor.

Linkler

Kaynaklar

Vikipedi

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.