Sinema Türk Film Veri Tabanı

thumb|right|Sinema Türk`ün logosu

Sinema Türk, İnternet üzerinde sinema ve televizyon filmleri, dizi filmler, oyuncular, yönetmen, senarist ve çevirmenler, dramaturglar, seslendirme sanatçıları, film yapımcıları, film müziği yapanlar, ışıkçılar ve tüm sinema çalışanları, teknikleri, haber ve yorumları üzerine ayrıntılı bilgi içeren bir web sitesidir.

Sinema Türk ayrıca, tiyatro sanatçılarına da yer vermekte olup, "Sine Köşe" adlı bölümünde sinema ağırlıklı konularda köşe yazıları yayınlamaktadır.

Web sitesinin veri tabanında Eylül 2007 itibarıyla; 8950 Türk filmi, 4554 Yabancı film, 30494 sanatçı, ve 70239 üye bulunmaktadır. Sinema Türk yetkilisi Ahmet S. Aktaş`ın belirttiğine göre; Sinema Türk, sinema sektörü insanlarını bir araya getiren bir sosyal ağ projesi olma arzusunda olduğunu ifade etmektedir.Ücretsiz üyelik sistemiyle, üyelerinin yorum ve katkılarına da olanak sağlayan site, sanatçı ve sinema emekçileriyle röportajlara yer vermekte, güncel filmler için seans, salon vb. bilgiler içermektedir. Sinema Türk`ün, görsel sanatlarla ile ilgili kitaplara yer veren sayfaları da bulunuyor. Site, 2007 Eylül ayından itibaren yeni sürümü 2.0 ile yayına devam ediyor.

LinklerKaynaklar

Vikipedi

İlgili konuları ara

Yanıtlar