Siy��Setn��Me

ISO 639:s

Set

Set kelimesinin çeşitli anlamları ve kullanımları vardır:

Seth (mitoloji)

Set ( ayrıca Sutekh , Seteh , Seth olarak da bilinir ama orijinal kullanımı SET 'tir. ) Mısır mitolojisinde bir tanrıdır.

Namlu Seti

Ateşli bir silahın namlusunun içinde oluşturulmuş, vuruş duyarlılığını artırmak amacıyla mermiye dönme hareketi vermeye yarayan spiral biçimli ``çıkıntılar``dır.

Bileşik zamanlı fiil

ecek+ti+m

Bileşik zamanlı fiiller

Herhangi bir haber ya da dilek kipi ekinden sonra, ek fiilin -dı (idi), -miş (imiş), -se (ise) biçimlerinden birini alarak çekimlenen fiillere bileşik zamanlı fılller denir.Bileşik zamanlı fiiller üçe ayrılır: 1. Hikaye Bileşik ZamanıHaber ya da dilek kip...

Birleşik zamanlı fiiler

Bileşik zamanlı fiilller, (Türkçede) herhangi bir haber ya da dilek kipi ekinden sonra, ek fiilin -dı (idi), -miş (imiş), -se (ise) biçimlerinden birini alarak çekimlenen fiillere denir.Bileşik zamanlı fiiller üçe ayrılır: ==Hikaye Birleşik Zamanı==Haber...

Piy-Hem İli

Form ağları

Kırınım zamanında bir ışık ağ arkasından bir ampul bir ağ saldırısı tarafından yansır veya bazı bakımlardan dolayı ağ özelliklerini iletir. Her özellikte her yöne ışık yayılır. Bu yayılma dalgaları etkileyebilir.

Set (mitoloji)

Set ( ayrıca Sutekh , Seteh , Seth olarak da bilinir ama orijinal kullanımı SET 'tir. ) Mısır mitolojisinde bir tanrıdır.