İlk adı Skeeter olan Ulrich, isminin çok uzun olduğunu düşünmüş ve Skeet olarak kısaltmış. Aslında bunu yapmasındaki temel etkenin bir gün televizyonda Skeeter adında bir kız görmesiymiş.

Skeet Ulrich

"Scream ” ve “ As Good As It Gets ” gibi hem seyirci hem de eleştirmenler tarafından beğeni toplayan filmlerde rol alan Skeet Ulrich, adını daha ziyade umarsızca yaşayan sorunlu genç tiplemeleriyle duyurdu. Henüz Hollywood’da çok yeni olan Ulrich, gerçek yaşamda da oldukça sorunlu dönemler geçirmiş. 3 yaşındayken anne ve babasının boşanması Ulrich’i çok sarsmış. Babasına karşı duyduğu öfkesinin hala dinmediğini vurgulayan aktör, babasını annesinden sonra da birçok kadınla kısa süreli evlilikler yaşadığını söylüyor.

İlk adı Skeeter olan Ulrich, isminin çok uzun olduğunu düşünmüş ve Skeet olarak kısaltmış. Aslında bunu yapmasındaki temel etkenin bir gün televizyonda Skeeter adında bir kız görmesiymiş.

Sinemanın kendisi için bir çıkış yolu olduğunu söyleyen Ulrich, kötü geçen okul yıllarını anmak bile istemiyor: “ Eğitime önem vermiyorum. Aslına bakılırsa neye önem verdiğimi de bilmiyorum ” Kuzey Carolina’da dünyaya gelen 30 yaşındaki aktör, hatta bir beyzbol oyuncusu olmak uğruna kolejdeki eğitim hakkını yitirdiğini söylüyor: “ Bir oyuncu olarak, hayallerinizi devam ettirmeyi istemeniz gerekiyor bence.” Lise eğitimini zar zor Güney Carolina’daki Concord lisesinde tamamlayan, her ne kadar okulun popüler gençleri arasında yer alsa da kızlarla arası beklendiği gibi çok iyi değilmiş: “ Geri çevrilmeye tahammül edemem. Gelecek cevabın hayır olacağını bildiğim için hiç kimseden bir şey rica etmem. Bu yüzden bu tür şeyler için hiç gayret sarf etmedim.”

Gençliğinde beyzbol oynayan ve bu konuda büyük hayalleri olan Skeet Ulrich, hayallerinin, şampiyonluk maçında bir oyuncuyla kavga ettiği için atılması üzerine bir anda uçup gittiğini belirtiyor. Okulu tamamladıktan sonra New York Üniversitesine giden aktör, 28 yaşına geldiği sıralarda Georgina Cates adlı genç bir aktris ile evlendi. Eşiyle birlikte Virginia’sa koca bir çiftlik satın alan Ulrich, emekli olana kadar en fazla altı film yapmayı planlıyordu. Her ne kadar son olarak Hugh Grant ile “ An Awful Big Adventure ” filminde oynayan eşi Georgina işinden emekli olsa da genç aktör sinemada devam kararı verdi.

2000 yılı içerinde “ Kevin of North ” ve “ Anasazi Moon ” iki orta düzeyli filmde rol alan Ulrich, son olarak başrolünde Vince Vaughn’un da yer aldığı “ In to Deep ” adlı filmde rol adlı. Koluna dövme yaptırarak sevenlerine sürpriz yapan aktör, ileriye dair en büyük kabusunun yeni bir Keanu Reeves olarak anılmak olduğunu söylüyor.

Filmografi 2000 Anasazi Moon 2000 Kevin of North 1999 Takedown 1999 Chill Factor 1998 A Soldier's Sweetheart 1998 The Newton Boys 1997 As Good As It Gets 1997 Touch 1996 Last Dance 1996 Scream 1996 Albino Alligator 1996 Boys 1996 The Craft 1996 Ride with the Devil

Yanıtlar