Snaga, Ork lisanında "köle" demektir.Ama aynı zamanda bir ork ismidir.

Snaga hakkında detaylı bilgi

Snaga, Ork lisanında "köle" demektir.Ama aynı zamanda bir ork ismidir. == Isengard Uruku Snaga == Snaga, Uğluk'un liderliğindeki gruptandı.Grishnakh ile 3. kez buluştuklarında Snaga, Meriadoc Brandybuck ve Peregrin Took adlı iki hobbiti kurtarmaya giden Gimli adlı cüceyi, Aragorn adlı insanı ve Legolas adlı elfin kokusunu aldı.Hızlanıp Fangorn Ormanı kıyısında kıyısında Rohirrim tarafından katledildi. == Mordor Orku Snaga == Snaga, Cirith Ungol'un komutanı Shagrat'ın liderliğindeki orklardan biriydi.Shagrat, onu Mithril gömleği, Sting adlı kılıcı ve elf pelerinini efendisi Sauron'a götütürürken, kulenin merdivenlerinde Samwise Gamgee adlı hobbit ile karşılaştı.Onu elf savaşçısı zannedip ve yukarı kaçtı.Shagrat onu yemek isteyince kaçtı.Bundan sonra hiçbir hikayesi olmamıştır.

Bu sayfa, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki snaga maddesinden faydalanılarak veya ilgili madde birebir kopyalanarak hazırlanmıştır. Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında, Vikipedi sitesi kaynak gösterilerek özgürce kullanılabilir.
İlgili Konu Başlıkları Tümü

Steven P. Schook

Tuğgeneral Steven P. Schookkomandant stalnog sedišta NATO-a u Sarajevu(SFOR Web Sitesi; BBC - 23/10/04; AP, AFP, RFE/RL - 05/10/04)Američki brigadni general Stiven P. Šuk preuzeo je komandu nad stalnim sedištem NATO-a u Sarajevu (NSSa) 2.

Ork (Orta Dünya)

Orklar, J. R. R. Tolkien'in kurgusal Orta Dünya evreninde bir ırk. Orklar, ''Silmarillion'' ve ''Yüzüklerin Efendisi'' romanlarında, karanlık güçler Morgoth, Sauron ve Saruman tarafından asker ve hizmetkâr olarak kullanılan bir ırk olarak resmedilir. ''Hobbit'' romanında orklar, baş ...

Xatar

Xatar (Asıl adı: Giwar Hajabi, d. 24 Aralık 1981, Kūh-e Qalā‘, Kürdistan Eyaleti, İran) Kürt kökenli bir Alman rapçidir. Sanatçı adı „Xatar“ Kürtçede ''tehlike'' anlamına gelir.

Shagrat

Tolkien'in Orta Dünya evreninde yaşayan bir ork.Cirith Ungol'un komutanıdır.== Gorbag ile Savaşı'ndan Önce ==Shelob'un İni'nde Shelob tarafından zehirlenen yüzük taşıyıcısı Frodo Baggins'i bulmaya giderken yolda Minas Morgul komutanı Gorbag'ı gördü.