Sogdiana (��Ark��C��)

Sogdiana

Sogdiana

Sogdiana Fedorinskaya

Na solneçnoy polyanoçke

''Na solneçnoy polyanoçke'' (Rusça: На солнечной поляночке / ''Na solnechnoy polyanochke''; anlam: Güneşli kayrancıkta), ''Talyanoçka'' (Тальяночка / ''Talyanochka'') olarak da bilinen Sovyet popüler şarkısı.

Sini platoçek

''Sini platoçek'' (Rusça: Синий платочек / ''Siniy platochek''; anlam: "Mavi eşarp"), Sovyet popüler şarkısı.

SOĞDİANA

Soğdiana (Tacikçe: Суғд - Eski Farsça: Suguda; Farsça: سغد; Antik Yunanca: Σογδιανῆ), Orta Asya'da geniş tarihi ve coğrafi bir alan. MÖ 6. yüzyılda yazılı olarak belirlenen Soğdiana adı İran halklarından Soğdlar'ın yerleşik oldukları bölgeyi niteler.

Sogdiana (şarkıcı)

Sogdiana (Rusça: Согдиана, Özbekçe: So'g'diyona, tam ad: Согдиана Федоринская / ''Sogdiana Fedorinskaya'', asıl ad: Оксана Нечитайло / ''Oksana Neçitaylo'', d. 17 Şubat 1984, Taşkent, Özbekistan), Ukrayna asıllı Özbekistanlı ve Rusya'lı şarkıcı. Boyu 176...

Soğdlar

Soğdiana (Özbekçe:Sugʻd;Tacikçe: Суғд - Eski Farsça: Suguda; Farsça: سغد; Antik Yunanca: Σογδιανῆ), Orta Asya'da geniş tarihi ve coğrafi bir alan. MÖ 6. yüzyılda yazılı olarak belirlenen Soğdiana adı İran halklarından Soğdlar'ın yerleşik oldukları bölgeyi...

Tokmok

Tokmok (Kırgızca: Токмок, Tokmok; Rusça: Токмак/Tokmak ). Kırgızistan'ın kuzeyinde yaklaşık 75,000 (2005) nüfusa sahip bir şehirdir.

Aleksandr Kletskov

ISO 639:a