Solid Snake

Kısaca: Solid Snake, Hideo Kojima tarafından yaratılan Metal Gear adlı oyun serisinin baş kahramanıdır. "İmkansızı mümkün hale getiren adam" olarak bilinir. ...devamı ☟

Solid Snake
Solid Snake

Solid Snake Hakkında

Solid Snake, Hideo Kojima tarafından yaratılan Metal Gear adlı oyun serisinin baş kahramanıdır. "İmkansızı imkanlı hale getiren adam" olarak bilinir. Geçmişi tamamen bir sırdır ve oyun serileri boyunca açıklanmaktadır.

Kendini öven ucuz kahramanlar yerine, kahramanların çok bedel ödediğinden bahseder. Olaylara felsefik bir yaklaşımı vardır. Gerçek adının David olduğu Metal Gear Solid versiyonunda açıklanmıştır. Fox Hound adlı bir örgütün eski bir üyesidir ayrıca CIA ile de ilişkisi olmuştur. Japonca seslendirmesi Akio Otsuka tarafından, İngilizce seslendirmesi ise David Hayter (okunuşu a†’ Deyvid Heytır) tarafından yapılmıştır.

Normal bir insan değil genetik mühendisleri tarafından tasarlanmış bir insandır. Big Boss`un çocuklarındandır, Snake Eater oyununda ana kahraman olarak da Big Boss oynanmaktadır ve bu da Snake`in geçmişi hakkında birkaç bilgi daha edinilmesini sağlamıştır.

Künye

Kodadı: Solid Snake

Diğer Kodadları: Iroquis Pliskin

Gerçek Adı: David

Soyadı: Bilinmiyor

Konum: Özel Operasyonlar Askeri Gizli Ajan

Uyruk: Amerika Birleşik Devletleri

Organizasyonlar: FoxHound Özel Kuvvetler Birliği,CIA

Cinsiyet: Erkek

Geçmiş

Solid Snake, Metal Gear Solid serilerinin ana karakteridir. Genelde imkansızı başaran bir karakter olarak tanınır. İyi eğitimli bir asker olan Snake`in aynı zamanda, diğer uzmanlık alanları; Paraşütçülük, SCUBA dalış, serbest tırmanış` tır. Sigara dışında bir bağımlılığı yoktur ancak yüksek dozda sigara bağımlısıdır. Görev esnasında bile sigara kullanan Snake, sigara dumanını görev başındayken gözle görünemeyen lazer ışıklarını görünür hale getirmek için basit bi teknik gibi de kullanır. Bir görevinde kişiliğini saklamak için Pliskin kodadını kullandığı bilinir. Bu ismin 2 anlamından biri; Huron manasına gelen “Kara Yılan” ve diğeri ise “Yerli Amerikan Kabileleri Konfederasyonu` nun adıdır.

Snake` in doğumu, “Les Enfants Projesi” dolayısıyla Amerikan Ordusu`nun en iyi asker ilan ettikleri “Big Boss” un klonlanmasıyla meydana gelmiştir. Ancak, projenin planlandığı gibi gelişmemesindn genler bölündü ve ikiz niteliğinde “Liquid Snake” adı verilen bir klon daha ortaya çıktı. Projenin asıl esrarengiz sonucu ise tüm genlerin yüksek miktarda toplandığı üstün bir üçüncü kardeşleri olan “Solidus Snake” in de dünyaya gelmesi oldu. Herşeyin başında fiziksel olarak Big Boss` la aynı olamaları nedeniyle genlerin büyük kısmının Solid Snake` te olduğu düşünülüyordu ve bu yüzden “Liquid” bundan hoşnut değildi. Daha sonra henüz Solidus Snake ortaya çıkmamışken genlerin güçlü bölümünün Liquid` de olduğu anlaşıldı. Fakat Snake` in, hem Big Boss` u hemde Liquid` i yenmesi genlerin insanların kaderini belirlemediğini ispatlamış oldu.

Kendisinin geçmişi hakkında fazla bilgi bulunmamaktadır ancak bilinenlerden bazıları; Pek çok insan tarafından yetiştirildiğidir. 1991` de “Yeşil Bereliler” müfrezesinde asker olarak batı Irak` taki körfez savaşında görev yaptığı ve daha sonra “Zanzibar Ayaklanmasında” cephede bulunduğudur.

Kariyer yapmış bir asker olan Solid Snake, 1995 yılında özel operasyonlar birliği “FoxHound” a katıldı. İlk solo görevi olan Güney Afrika` daki Outer Heaven olayına atandı. Görevi mahkum tutulan silah arkadaşı “Gray Fox” u ve diğer mahkumları kurtarmak ve ileri teknoloji bir nükleer silahı etkisiz hale getirmekti. Bu görevi başarıyla tamamladıktan sonra Snake FoxHound birliğinden ayrıldı ve CIA` de çalışmaya başladı orada yalnız 6 ay çalıştıktan sonra uzaklaştı ve Alaska` ya yerleşip az para kazanan sıradan bir insan olma kararı aldı..

1999` da Albay Roy Campbell tarafından tekrar görev teklifi alan Snake, Zanzibar ayaklanmasına bu sefer bir ajan olarak değil özel görevde bir asker olarak gönderildi. Bu savaşta, Gray Fox` u Big Boss` un yanında savaşırken bulan Snake görev gereği ikisinide öldürdü. Big Boss` u bir lav silahıyla yakarak ölüdüren Snake daha sonra onun babası olduğunu öğrendiğinde kendini suçladı. Ancak bundan önce yine bir görevi tamamlayan Snake, Kuzey Amerika` ya geri döndü ve tekrar savaştan uzaklaşıp Alaska` ya yerleşti.

2005 yılında Albay Roy Campbell bir kez daha Snake` i göreve çağırdı ancak bu sefer kaba kuvvetle görevi kabul etmeye zorlandı. CIA genel sekreterininde ricasıyla yeniden göreve alındı ve Shadow Moses adasına gönderildi. Snake bu sefer isyana kalkışıp bir terör örgütü haline gelen FoxHound` un Siyah Operasyonlarını durdurmak ve nükleer tehditlerini engelleme işine el koydu. Bu görevide başarıyla tamamlayan Snake, Metal Gear REX nükleer silahınıda etkisiz hale getirdi.

Snake, kendini anti Metal Gear savaşlarına adadı ve bunu bir sorumluluk haline getirdi. Shadow Moses Olayında tanıştığı bilim adamı Hal “Otacon” Emmerich` le birlik oldular. Amerikan Deniz Kuvvetlerinin yeni bir Metal Gear silahı üretip üretmediklerini kontrol etmek için Snake Ordu gemisine gizlice sızdı. Ancak bu esnada Teröristler bir saldırıyla geminin kontrolünü ele geçirdiler ve yeni model Metal Gear RAY, komutanlarından biri olan Revolver Ocelot tarafından bilinmeyen bir yere kaçırıldı. Bu olaylarların sonunda Solid Snake` in öldüğüne inanıldı çünkü Snake ölen ikiz kardeşi Liquid Snake` in cesedinin bu olayda bulunmasını sağladı.

2007 yılında Metal Gear RAY` in bir deniz üssü olan Big Shell` e kaçırılmasıyla oraya öldü bilinen Snake, Iroquis Pliskin adıyla sızdı ve Terör eylemlerini engellemek için Otacon` la birlikte çalışarak oraya gönüllü olarak bir harekat başlattı.Burada bir Birleşik Devletler ajanı olan Raiden` ı kullanan Snake` in asıl hedef aldığı şey, bu deniz üssünde RAY` in başka bir boyutu olan ARSENAL GEAR` ile başlatılan S3 planını engellemekti. Olga Gurlukovich` inde yardımıyla hepsi birlikte savaş tehdidini ortadan kaldırdılar.

İlgili Linkler

http://www.metalgearturkiye.com

Kaynaklar

Vikipedi

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.

Solid Snake Resimleri