SS501

SS501 (Double-S 501 olarak söylenir) Güney Koreli 5 erkekten oluşan bir müzik grupüdür. DSP Entertaintment (Daesung enternaintment) altındadırlar. ...

Ss501 hakkında bilgiler

SS501 (Double-S 501 olarak söylenir) Güney Koreli 5 erkekten oluşan bir müzik grupüdür. DSP Entertaintment (Daesung enternaintment) altındadırlar.2005`de ilk albümleri "경고" (Warning) ile çıkış yapmışlardır, ve ikinci bir albümde "Snow Prince" olarak 2005`in sonlarında çıkmıştır. 2006`nin çoğunu aktif olmayarak geçiren grupun aslında büyük bir hayran kitlesi oluşmuştu, ve ilk hayranlarıyla Nisan ayında Japonya`da görüsmüşlerdi. Temmuz-Eylül 2006 aralarında ilk konserlerini de vermişlerdir, Seoul, Buşan ve Daeğu da (Güney Kore), ve Osaja (Japonya). 2006nin sonlarında Kore`ye geri dönüp ilk gerçek albümlerinin çalışmalarına başlayan grup, 10 Kasımda albümleri çıkmıştır. "Unlock" ve "Four Chance" de o albümde olan parçalar arasında. 600`üncü günlerinde (26 Ocak, 2007) SBS İnkı Gayo`da "Four Chance" şarkısıyla da ödül kazanmışlardır.

Kore`de grupun yaklaşık 417.000 hayranı olmakta iken, dünyanın çoğu ülkelerinde de tanınmaktadırlar.Üyeler:  • Kim Hyun Joong (Korece: 김현중; Çinçe: 金賢重; Japonca: キム・ヒョンジュン)


Doğumgünü: 6 Haziran 1986 Pozision: Grupun lideri, orta-yükseklikde vokaller

  • Heo Young Saeng (Korece: 허영생; Çinçe: 許永生; Japonca: ホ・ヨンセン)


Doğumgünü: 3 Kasım 1986<br /> Not: TVXQ ve Süper Junior üyeleriyle arkadaşlık yapmaktadır, Hero Jaejoong ve Choi Si Won gibi.

  • Kim Kyü Jong (Korece: 김규종; Çinçe: 金圭鐘; Japonca: キム・ギュジョン)


Doğumgünü: 24 Şubat 1987<br /> Not: Kim Kyü Jong, Park Jung Minle beraber SBSin radiosu "Youngstreet" de DJ dir.

  • Park Jung Min (Korece: 박정민; Çinçe: 朴政珉; Japonca: パク・ジョンミン)


Doğumgünü: 3 Nisan 1987 <br /> Not: 2003 Mart-Kasım arası MTV FRES`de VJ olarka çalışmıştır. Kim Kyu Jong ile beraber "Youngstreet" radiosunda DJ`lik yapmaktadır.

  • Kim, Hyung Joon (Korece: 김형준; Çinçe: 金亨俊; Japonca: キム・ヒョンジュン)


Doğumgünü: 3 Ağustos 1987 <br /> ``Not:`` Oak Joo Hyun`un (Fin. K.L) klipinde oynamıştır. Kardeşi Kim Ki Büm iş yeni Xing isimli grupun üelerindendir. Kardeşi Kim Ki Bum, Süper Junior`daki Kim Ki Bum ile sıkca karıştırılıyor.

Dış bağlantılarBu sayfa, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki SS501 maddesinden faydalanılarak veya ilgili madde birebir kopyalanarak hazırlanmıştır. Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında, Vikipedi sitesi kaynak gösterilerek özgürce kullanılabilir.
İlgili Konu Başlıkları Tümü

Waffen-SS

Waffen-SS Nazi Almanyası'nda SS'in sonradan kurulma iki askeri kolundan biridir. Diğeri Allgemeine SS'dir. Sadece Alman ordusunun ağır silahlara sahip olmasının herşeye sahip olma hırsıyla çeliştiğini fark eden Heinrich Himmler'in İkinci Dünya Savaşı başlamadan önce NSDAP'ni ...

Waffen SS

Waffen-SS Nazi Almanyası'nda SS'in sonradan kurulma iki askeri kolundan biridir. Diğeri Allgemeine SS'dir.

SS Kurtuluş

SS Kurtuluş, İkinci Dünya Savaşı'nda Yunanistan'ın Nazi Almanyası işgali altında bulunduğu dönemde bu ülkeye Türkiye'den insani yardım taşınmasında oynadığı rol ile tarihe geçmiş Türk kuru yük gemisidir. Kızılay adına Atina'nın Pire limanına beşinci seferini yaparken ...

SS Great Britain

9 Temmuz 1843 yılında suya indirilmiş, İngiliz inşaatçı Isambard Kingdom Brunel (1806-1859) tarafından dizayn edilmiştir. 96 metre uzunluğunda, tek...

2. SS Panzer Kolordusu

2. SS Panzer Kolordusu (Almanca: II. SS-Panzerkorps), II. Dünya Savaşı sırasında Nazi Almanyası'nın Waffen-SS teşkilatına bağlı olarak faaliyet gösteren panzer kolordusu.