Otomobil markası tanıtım kutusu ...

Ssangyong hakkında bilgiler

Otomobil markası tanıtım kutusu | image = | name = Otomobil Markası | Üretildiği ülke = Güney Kore | Kurulduğu Yıl = 1954 | Üretimin Bittiği Yıl = | İsmi Nereden Geliyor = | Kurucusu = So Jin Kwan | Amblemin Anlamı =SsangYong da SsangYong Motor Company (쌍용자동차), Güney Koreli otomobil üreticisi ve çelik sanayicisi firmadır. Kore dilinde SsangYong şimdiki zaman, asri zaman anlamındadır.

1954 yılında Güney Kore Guro-gu Seoul`da SsangYong Motor Company firmasını Hadonghwan Motor Company adıyla adıyla kurarak İngiltere`den kit halinde gelen Jeep modeli arabaları monte etmeye başlamıştır.

Turnbull, Koreye 1997 başlarında geldi ve kendisine Daewoo da bir otomobil fabrikası kurarak ilk arabasını iki yıl içinde üretme görevi verildi. Otomobil üretimi için gelişmiş bir alt yapısı olmayan bir ülkede bu, gerçekleşebilmesi güç bir görevdi. Koreli anlayışı, kurulan fabrikasının ısıtma sisteminin ancak proje kar`a geçtikten sonra gündeme gelebileceğini öngörmekte idi. Turnbull yönetimi kar etmeyi beklemeden ısıtma sistemi monte etmeye güç razı edebildi. Güç şartlara rağmen 2004, SAIC (Shanghai Automotive Industry Corporation) ilk SsangYong halk arabası olarak üretim hattından satışa geçebildi. Bir Koreli ve bir İngiliz elele vererek Güney Korelilerin yaygın bir şekilde satın alıp kullanabileceği bir otomobili hayata geçirdiler.

Modelleri

Bağlantılar

Kore otomotiv şirketleri Otomobil MarkalarıBu sayfa, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki SsangYong maddesinden faydalanılarak veya ilgili madde birebir kopyalanarak hazırlanmıştır. Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında, Vikipedi sitesi kaynak gösterilerek özgürce kullanılabilir.
İlgili Konu Başlıkları Tümü

SsangYong Kyron

SsangYong Kyron,SsangYong'un 2005 yılında tanttığı SUV'dur.Kyron Mercedes firmasının teknolojik desteğiyle tasarlanmış ve geliştirilmiştir.Özellikle motor ve otomatik şanzıman Mercedes e aittir.Tam şase üzerine oluşturulan yapıda ,yol ve motor gürültüsünü asgariye indiren ...

SsangYong Musso

SsangYong Musso (Korece: 쌍ìšé 무쏘), SsangYong'un 1993-2005 yılları arasında ürettiği SUV'dur. Başka ülkelerde Daewoo ve Mercedes-Benz markası adı altında satılmışltır. Motorları da (2.7, 3.2, 2.9 TD) Mercedes-Benz'den gelmektedir. Yerini SsangYong Kyron almıştır.

SsangYong Actyon

SsangYong Actyon,SsangYong'un 2006'da üretmeye başladığı SUV'dur.

SsangYong Rexton

SsangYong Rexton,SsangYong'un 2001 yılında üretmeye başladığı SUV'dur.Yüksek satış rakamlarına ulaşamayan SsangYong/Daewoo Musso'nun yerini almıştır.

SsangYong Rodius

Ssangyong Rodius, SsangYong'un 2004'te üretmeye başladığı MPV modelidir. Bu model tek bir motorla (2.7 Dizel 162 HP) satılmaktadır. Avusturalya,İngiltere ve Malezya'da Stavic ismiyle satılmaktadır.

Otomobil üreticileri (liste)

A* AAT* Abadal* Abarth* Abbott Motor Company* ABC* AC* AC Schnitzer* Acura* Adler (otomobil)* Aixam* AJS ''(Motosiklet üreticisi)''* Albion* Aleko* Alfa Romeo* Allard* Alldays & Onions* Alpina* Alpine* Alta* Alvis* Ambassador* AMC* American Austin* American Bantam* Amilcar* Amphicar* Anadol* ...

Italdesign Giugiaro

Italdesign-Giugiaro S.p.A, (kısaca Italdesign) İtalyan otomobil tasarım ve mühendislik firmasıdır. Şirket 1968 yılında kurulmuştur. Studi Italiani Realizzazione Prototipi SpA olarak Volkswagen ile birlikte çalışmaktadır. Italdesign, otomotiv mühendisliği, prototip ve test hizmetleri ...