Strange World

Sawyer

James "Sawyer" Ford, ABD'de ABC kanalında yayınlanan televizyon dizisi Lost'un kurgusal karakterlerinden biridir.

Touch

Sarah McLachlan'ın 1988 tarihli ilk albümü.

Carcass

Carcass İngiltere'de 1985 yılında kurulup 1995 yılında dağılan bir extreme metal grubu. 2008 yılında asıl üyelerinden davulcu Ken Owen olmadan yeniden bir araya gelmişlerdir.

Çiğil

Çiğil veya Çiyil (Çince: 炽俟 veya 熾俟, ''Chí¬qí­''), 7.yüzyıldan beri Issık gölü etrafında oturan, Çin'li tarihçilerin yazdıklarına göre "''altı Chu''(Çu) ''boyu''"'na ait olan iki boy'dan veya ''Chumuhun'', ''Chuyue'' ve ''Chumi'' boyları olabilirl...

exotica

Exotica, 1950'lerin başında ABD'de ortaya çıkan, 1950'li ve 1960'lı yıllar boyunca yine bu ülkede popüler olan tropikal-caz formunda ve ağırlıklı olarak enstrümantal bir müzik türüdür.

cadılık

Cadı, birçok dinde ve mitolojide kötü amaçlarla kullandığı doğaüstü güçleri olduğuna inanılan kişi. Efsanelerden kaynaklanan yanılsama ile cadıların kadın olduğu inanışı yerleşmiştir.

Strange Beautiful Music

Strange Beautiful Music, ABD'li gitar ustası ve besteci Joe Satriani'nin sekizinci özgün stüdyo albümüdür.

Bronz Çağ (çizgiroman)

Çizgiroman'ın Bronz Çağı, Amerikan çizgiromancılığında 1970'lerin ilk yıllarından ile 1980'lerin ortalarına kadar sürdüğü kabul edilen döneme verilen resmi olmayan isimdir. Bronz Çağ, Gümüş Çağ'da ilk örnekleri görülen pek çok öğeyi barındırsa da daha ren...

Ed Hunter

Ed Hunter Iron Maiden'ın 1999 yılında piyasaya çıkan, üç CD'den oluşan toplama albümü ve bilgisayar oyunudur. Birinci CD'de 14 şarkı, ikinci CD'de 6 şarkı ve Ed Hunter adlı oyunun yükleme programı ve üçüncü CD'de ise oyunun kendisi bulunur.