Sub-Zero

Sub-Zero, 1992 yılında ilk Mortal Kombat oyununda çıkan orijinal karakterlerden biri. Serinin konusunda önemli yeri olan ve her ana Mortal Kombat dövüş oyununda bulunan tek karakterdir.

Sub-Zero adını taşıyan iki kardeş karakter vardır. Büyük kardeş Sub-Zero (Bi-Han) önce Mortal Kombat oyununda çıktı ve Mortal Kombat II ve daha sonraki oyunlarda kardeşi (Kuai Liang) yerine geçti. Ultimate Mortal Kombat 3 ve Mortal Kombat Trilogy sürümlerinde oynanabilir karakter olarak hem abi ve kardeş Sub-Zero vardır. Sonraki oyunlarda büyük kardeş olan Bi-Han Scorpion tarafından öldürülür. Bu kardeş öldükten sonra Quan Chi tarafından diriltilir ve adı Noob Saibot olur. Karakter aynı zamanda Mortal Kombat film serisi ve çizgi dizisi gibi diğer birçok Mortal Kombat ile ilgili medyada yer alır.

Kardeşler havadaki nem oranını kontrol ederek soğuk havayı manipüle edebilir. Bu güçlerini Duman ve su buharını kontrol eden Smoke ile birlikte Lin Kuei klanı tarafından öğrenmişlerdir. Karakterin en büyük düşmanı Scorpion'dır. Aralarındaki düşmanlığın sebebi Quan Chi'nin söylediği, Sub-Zero aileni ve tüm Shirai Ryu klanını katlettiği yalanıdır. Scorpion gerçeği Mortal Kombat X oyununda küçük Sub-Zero'dan (Kuai Liang) öğrenmiş ve bu düşmanlık olayı yerini dostluğa bırakmıştır.

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.