Sunnydale Lisesi

Sunnydale Lisesi, (İngilizce: ``Sunnydale High School``) Amerikan kült dizisi Buffy the Vampire Slayer için yaratıcısı Joss Whedon tarafından yaratılan hayali bir lisedir. Willow, Xander, Buffy, Cordelia ve Oz bu okuldan mezun olmuşlardır, Giles da bu okulun kütüphaneciliğini yapmıştır. Sunnydale Lisesi, Fondren Lisesi`yle rakiptir ve yarışır. İlk sezonda lisenin müdürü Bob Flutie iken The Pack adlı bölümde yenerek öldürülmesinin üzerine Vali Richard Wilkins`in tavsiyesiyle Müdür Snyder göreve gelir.

Sunnydale Lisesi`nin kütüphanesi Cehennem Ağzı`nın tam üzerine kurulmuştur. Giles zaten vaktinin büyük çoğunluğunu burada harcar, Buffy ve diğer Scooby Gang üyeleri de burada toplanıp araştırma ve planlarını burada yaparlar.

Sunnydale Lisesi futbol takımı Razorbacks kestane rengi ve sarı renklerden oluşan bir forma giyer. Okulun maskotu ise ``Herbert`` adlı bir domuzdur.

Üçüncü sezonda Scooby Gang bu okuldan mezun olur ama 1999 yılındaki bu mezuniyet oldukça olaylı olur. Vali Wilkins bu mezuniyet gününde yükselip safkan bir iblise dönüşür ve okul müdürü Snyder`ı yer. Müdürlerinin ilginç ölümleri ve son iki müdürünün tuhaf yaratıklarca yenmesiyle ünlenen okul, mezuniyet gününde Vali Wilkins`i öldürmek için havaya uçurulur.

Bir süre terk edilmiş bir bina olarak bekletilen lise, yedinci sezonda Xander`ın da yardımıyla tekrar inşa edilir. Artık Cehennem Ağzı`nın tam üzerinde müdür odası vardır. Fakat bu yeni inşa da uzun sürmez. First Evil`le yapılan savaş da okulun ve tüm Sunnydale`in devasa bir kratere dönmesine neden olur. Anya bu savaşta ölür.

Gerçek bina, Torrence Lisesi`dir. Adresi de 2200 W. Carson St, Torrance, CA 90501`dır. Los Angeles`ın 20 mil aşağısına yerleşmiştir.

Kaynaklar

Vikipedi

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.