Superleague Formula

Kısaca: Superleague Formula ; 2005 yılında planlanan ve futbol kulüplerinin sponsor firmalaranın desteği ile katıldığı motor sporları yarışıdır. ...devamı ☟

Superleague Formula ; 2005 yılında planlanan ve futbol kulüplerinin sponsor firmalaranın desteği ile katıldığı motor sporları yarışıdır. Yarış Formatı * Superleague Formula Yarışları

2008

Ağustos ayında, İngiltere’deki Donnington Pisti’nde açılış yarışı ile başladı.

2008

yılında RSC Anderlecht, Galatasaray SK, CR Flamengo, Borussia Dortmund, AC Milan, Olympiacos CFP, FC Porto, Corinthians, Rangers FC ,PSV Eindhoven, Al Ain FC, FC Basel, Borussia Dortmund, Beijing Guoan, Atlético Madrid, FC Porto, Rangers FC, Sevilla FC, Tottenham Hotspur FC, Liverpool FC, A.S. Roma katılımı ile gerçekleşti. * Bu yarışlarda Futbol Klüplerinin bütün masraflarını sponsor firmalar karşıladı. Buna ek olarak kazanılan paranın karından futbol klüpleri de paylarını almıştır. Şampiyonlar * HBD=Henüz belli değil Yayıncı Kuruluşlar Taraftarlar ya kendi ülkelerindeki ulusal yayıncılardan ya da canlı "stream" yoluyla Superleague Formula internet sitesinden yayınları seyredebilecektir.

2008

Buna ek olarak Superleague Formula bazı kulüplerin kendi TV' larında da gösterildi:

2009

2008

'den sonra bazı değişiklikler oldu. Örneğin Setanta Sports' ta. Gelecek Senelerde Planlanan Yarışlar

2009

Sezonu

2009

sezonu bu seride bir takım yenilikler ve değişikliklerle 27-28 Haziran'da Fransa'nın Magny-Cours pistinde Sanangol firmasının desteğiyle başlayacak. Bu sezonda V12 motorlar kullanılacak. FC Midtjylland, Olympique Lyonnais ve Sporting Clube de Portugal olmak üzere üç yeni takım katılacak.

2008

’de olduğu gibi once iki adet 45 dakikalık seanslarla yarışacak araclar ve ikinci yarış, ilk yarışın neticelerinin sonucuna göre tersden dizilerek start alacak. Ancak yeni uygulamada ilk iki yarışın ilk üçünün yarışacağı üçüncü bir yarış daha yapılacak ve bu “Haftasonunun Galibini” belirleyecek. Son yarışta şampiyonaya puan almayacak takımlar ancak onları €333,000 para ödülü bekliyor olacak. Zolder (BEL) ve Estoril (POR). Altı yarışlık sezonun yarışlarından üç tanesi Formula 1 pistlerinde gerçekleşiyor: Magny-Cours Fransa GP’sine , Monza ve Jarama pistleri de kendi ülkelerinin Formula 1 serisinde ev sahipliği yapmış pistler.

2009

Yarış Takvimi * 1. Yarış Magny-Cours, France 27-28 Haziran

2009

* 2. Yarış Zolder, Belçika 18-19 Temmuz

2009

* 3. Yarış Donington Park, İngiltere 1-2 Ağustos

2009

* 4. Yarış Estoril, Portekiz 5-6 Eylül

2009

* 5. Yarış Monza, İtalya 3-4 Ekim

2009

* 6. Yarış Circuito de Jarama, İspanya 7-8 Kasım

2009

Kaynaklar == Dış

Kaynaklar

ve Bağlantılar == * Superleague Formula Resmi Sayfası * Brezilya Destek Sayfası * Galatasaray SK Formula WebSitesi

Kaynaklar

Vikipedi

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.