Antalya ili Demre ilçesi yakınlarında bulunan antik Likya kenti. Günümüzde bu lokasyonda bulunan köyün adı da Sura Köyü'dür.== Dış bağlantılar ==* [http://www.

SURA (türkçe) anlamı
1. Yumuşak ince bir tür ipekli kumaş. Bu kumaştan yapılmış olan.
2. 2. anlamı süre. Kuran'daki süreden her biri.
1.

Sura İngilizce anlamı ve tanımı

Sura anlamları
    (noun) One of the sections or chapters of the Koran
2. which are one hundred and fourteen in number.
Sura tanım:
Kelime: su·ra
3. Söyleniş: 'sur-&
4.
5. İşlev: noun
6. Kökeni: Arabic surah
7. literally
8. row
9. : a chapter of the Koran
10.
Sura ile eşanlamlı (synonym) kelimeler
Calf
11.

Sura hakkında detaylı bilgi

Bu sayfa, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki Sura maddesinden faydalanılarak veya ilgili madde birebir kopyalanarak hazırlanmıştır. Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında, Vikipedi sitesi kaynak gösterilerek özgürce kullanılabilir.
İlgili Konu Başlıkları Tümü

Bob Sura

Bob Sura (d. 25 Mart 1973), ABD'li basketbolcu. Boyu yaklaşık 1.97 (7'7) dir. 1993 - 2000 yılları arasında Washington Bullets ve New Jersey Nets takımlarında forma giymiştir. Ayrıca ''My Giant'' adlı filmde Billy Crystal ile birlikte başrolü oynamıştır.

Church

"Church", R&B şarkıcısı T-Pain'in ikinci stüdyo albümü Epiphany'den çıkan üçüncü teklisidir. Video sürümünde parçanın sözleri değiştirilmiştir.

Sure

Kuran-ı Kerim`de ayetlerden meydana gelen 114 bölümden herbiri. Sözlük anlamı ``yüksek rütbe, şeref, yüksek olarak yapılmış bina`` demektir.

Wade

Dwyane Tyrone Wade, Jr. (d.

İstanbul

İstanbul, Marmara Bölgesi'nde il ve Türkiye'nin en büyük kenti. Tarih boyunca çeşitli imparatorluklara başkentlik yapan şehir, 133 milyar dolarlık yıllık üretimiyle Dünyada 34. sırada yer alır. Türkiye'nin kültür ve finans merkezidir. İstanbul, 41° K, 29° D koordinatlarında ...

Tarım

Tarım, bitkisel ve hayvansal ürünler elde etmek amacıyla toprağı işlemeyi ve hayvan yetiştirmeyi içeren etkinliklerin tümü. Tarımla ilgili işler dünyanın bazı bölgelerinde binlerce yıl öncesinden pek farklı olmayan yöntemlerle yürütülürken, bazılarında ileri teknoloji ...

şura

Şura Suresi (Arapça: سورة الشورى) Kur'an'ın 42. suresidir. 23. ve 26. ayetleri Medine’de diğer ayetleri Mekke'de indirildiğine inanılan sure 53 ayetten oluşur.

Israfil

İsrafil (Arapça: إسرافيل), İslam dínindeki dört büyük melekten biri. Allah'ın emriyle kıyamet kopacağı zaman sûra üfürmekle görevlendirilmiştir.

KIYAMET

Kıyamet Bütün canlıların öleceği, dünyanın ömrünün bitip, harab olacağı gün; dünyanın sonu, kıyamet kopması. Ölülerin tekrar diriltileceği, hayat bulacağı güne de kıyamet veya kıyamet günü denir. Kıyamet, bu dünya hayatından sonra gelecek olan ahiret hayatının ...

Alkollü Içkiler

İçinde % 0.5 den fazla alkol bulunan ve keyif veren içkiler. Alkolü içkiler ilk devirlerden beri çeşitli milletler tarafından kullanılmıştır. Dünyanın her tarafına yayılmış bulunan milletler birbirlerinden...